סמסונג (Samsung) מתכננת להשיק עוד השנה מערכת על שבב מעודכנת שתכיל שבב 5G מובנה. המהלך הזה אמור, לפי דיווח בסוכנות הידיעה הקוריאנית יונהאפ, להיות קטן יותר מהפתרון שמציעה החברה כיום בטלפוני הדגל שלה וגם להקטין את המקום שדורשת כלל המערכת בתוך הטלפון.

סמסונג היא כמובן לא היחידה שפועלת בכיוון הזה, אך כיום בטלפוני הדגל שלה שמיועדים לשווקים בהם מערכות 5G כבר פעילות או יהיו פעילות בקרוב, יש בתוך הטלפונים שבב נוסף מעבר למערכת המרכזית שמטפל בקישוריות הסלולרית החדשה – ומדובר בדגמים Galaxy S10 5G ו-Note 10 5G.

"אנחנו מתכננים להשיק מערכות על שבב משולבות 5G כבר השנה. זו מגמה בלתי נמנעת בשוק ה-5G, ותפיסת ההובלה מוקדם חשובה במיוחד בהיבט הזה" צוטט בכיר בחברה באתר סוכנות הידיעות.

סמסונג מנסה להקדים את קוואלקום (Qualcomm) ואת מדיה-טק (MediaTek) שמתכננות שהמערכות על שבב המשולבות שלהן יושקו בתחילת 2020.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.