שאלנו את עצמנו מתי סמסונג תציג את המעבד המוביל שלה לשנת 2012, והנה זה כאן. בכנס הסלולר השנתי בברצלונה שיחל ביום שני, סמסונג לא תציג את ה-Galaxy S III, אך היא תציג את המעבד שצפוי להריץ אותו בעתיד.

מעבד ה-Exynos החדש הוא ממשיכו של ה-Exynos 4212, אותו מעבד שרץ על ה-Galaxy S II, ה-Note ועוד מספר מכשירים נוספים של סמסונג במהלך שנת 2011. הוא מכיל 4 ליבות שיכולות לרוץ בתדר של בין 200MHz עד ל-1.5GHz, כשהוא מבוסס על ARM Cortex A9, בדומה ל-Tegra 3 (חבל שהוא לא מבוסס על הטכנולוגיה האחרונה, שהיא ARM Cortex A15, שהייתה עושה אותו עוד יותר חזק). לדברי סמסונג, הוא מציג שיפור בביצועים של עד 26% לעומת קודמו. בשונה מה-Exynos 4212, הוא מיוצר בטכנולוגית יצור של 32 ננו-מטר, במקום 45 ננו-מטר.

המעבד החדש משתמש במאיצי הגרפי השבבים האחרונה שיצרה (ככל הנראה מסדרת Mali, כמו בקודמו) עם מנוע גאומטרי אחד ומעבד 4 פיקסלים (?). כמו כן הוא תומך בזיכרונות RAM מדגם LPDDR2 וגם אלה שיצאו לא ממזמן, ה-LPDDR3. לא ברור לנו למה, אך גם צפוייה לצאת גרסת 2 ליבות למעבד הזה, ככל הנראה למכשירים לשוק הבינוני. לא נותר לנו אלא לחכות להצגה הרשמית של השבב החדש בברצלונה, ואולי אפילו נוכל לראות מכשיר אב-טיפוס שבתוכו רץ המעבד כדי שנוכל לדעת עד כמה הביצועים שלו השתפרו ואיך הוא מול המתחרים. (מקור)