לוגו סמסונג

מבקרי תערוכת CES זכו הלילה (שעון ישראל) להצצה ראשונה אל מה שסמסונג (Samsung) טוענת שהוא זן חדש של בני אדם. פרנאב מיסטרי הציג את Neon (ניאון) – פרויקט מחקר ופיתוח שהוא מנהל במסגרת Star Labs – חברת בת של סמסונג, שנקראת על שם המעבדה שמספקת טיפולים רפואיים לגיבורי-העל בחוברות הקומיקס של של DC.

סמסונג קוראת ל-Neon 'אדם מלאכותי', וטוענת כי התוכנה שלה מסוגלת ליצור אדם ריאליסטי לחלוטין, שאנשים אמיתיים לא יצליחו בכלל לעלות על כך שהוא לא יותר מדמות וירטואלית. תוכנה בשם Core R3 מפעילה את ההדמיה הגרפית של הדמות, בעוד מנוע אחר בשם Spectra אחראי על הבינה המלאכותית שמאפשרת לדמות הווירטואלית להגיב לאדם האמתי כפי שאדם אחר היה מגיב.

עם זאת, כפי שמוסבר בסרטון הבא, שמבוסס על הדלפות מוקדמות של סרטוני ההדמיה באתר Reddit, סמסונג ככל הנראה לא באמת יצרה בני אדם מלאכותיים, אלא צילמה שחקנים אנושיים באולפן תלת-ממדי והשתמשה בשתי התוכנות שלה כדי להלביש על צילומי השחקנים האמיתיים הבעות ותנועות חדשות.

החברה הדגישה כי הדמויות הווירטואליות אינן עוזרות אישיות, ואינן יכולות לענות על שאלות כפי שעושות העוזרות הקוליות או לבצע מטלות. במקום זאת, הן מיועדות פשוט לנהל שיחה בצורה אנושית, עם תגובות והבעות פנים רגשיות.

כרגע פרויקט Neon נמצא בשלב מוקדם למדי, ומיסטרי הודה כי רק בימים האחרונים הצליח לגרום לדמויות הווירטואליות ליצור הבעות חדשות. בהמשך השנה תקיים סמסונג כנס ייעודי בנושא, בו תחשוף פרטים נוספים. עד סוף השנה מתכוונת החברה לפתוח גרסת בטא סגורה של השירות לשותפים. המטרה היא בשלב ראשון להציע את הדמויות לחברות כתחליף לנותני שירות, ובשלב רחוק יותר להציע אותן לצרכנים כחברים וירטואליים.