מכשיר הסמסונג גלקסי אס 4 (Galaxy S4) שיושק בחודש הקרוב הולך לקבל גרסה מוקשחת יותר שתציע הגנה כנגד מים ואבק בדומה למכשיר האקספריה זי (Xperia Z). בהשקת המכשיר בדובאי, אישר בכיר החברה יונג סו קים כי סמסונג מתכננת השקה של הגלקסי אס 4 בגרסתו הקשוחה מאוחר יותר השנה, זאת לאחר שנשאל מדוע סמסונג לא השיקה את המכשיר עם חסינות למים.

קים לא סיפק מידע כיצד היכולת החדשה תפגע או לא בעיצוב המכשיר והאם הם יצליחו לשמור על משקלו ועוביו הנוכחי, וייתכן כי שינוי שכזה ידרוש גם עיצוב מחודש שכן נדרש כי החיבורים החיצוניים יהיו בעלי כיסוי אטום למים כמו גם הסוללה.

אם נתבונן על מכשירים שונים, בסוני הצליחו למזג את האטימות למים בצורה חכמה שלא פגעה בעיצובו החיצוני והאקספרי זי היה לאחד המעניינים בתערוכת הסלולר האחרונה וכפי שאנחנו גם בחנו או עמיד למים בצורה מצוינת, אולם המכשיר לא מאפשר להחליף סוללה. לסמסונג קיים כבר מכשיר מוקשח כמו ה-Xcover2 אשר עמיד גם לנפילות, אך דבר זה דורש גם מכשיר עבה יותר והוא גם מגושם יותר. השבוע פורסם סרטון בו נראה מסך הגלקסי אס 4 מצליח לעמוד כנגד מבחן שריטות אימתני, כך שהמסך עם הגורילה גלאס 3 מספק לפחות מענה למקרים כאלה.