בשעות האחרונות מסתובבת ברחבי הרשת שמועה לפיה יצרנית האלקטרוניקה הגדולה בעולם, סמסונג, מתכננת סמארטפון אנדרואיד חדש בעל מסך ברזולוציה חסרת תקדים – WXGA, או במספרים: 1,280×768 נקודות. השמועה התעוררה לאחר שבאתר מפתחים השייך לספקית התקשורת הקוריאנית SK Telekom עלה מפרט חלקי של מכשיר העונה לשם הדגם SHV-E120S, ומיוצר ע"י סמסונג עבור הספקית הביתית שלה.

הפרטים המובאים בעמוד אינם רבים: מסך ברזולוציה אדירה ותמיכה במגע, מעבד Qualcomm MSM8250, קישוריות בלוטות' ו-WiFi, מצלמה וחריץ הרחבת זיכרון. על כל זה חולשת מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסא 2.3.

אך אם נתבונן טוב, נגלה שאולי לא מדובר כלל בטלפון: ראשית, שם הדגם של המכשיר אינו אופייני לטלפונים של סמסונג – בכ-20 שנותיה בתחום מעולם לא הוציאה החברה מכשיר סלולארי ששמו לא התחיל באותיות SCH (למכשירי CDMA) או SGH (למכשירי GSM). חיפוש מהיר העלה שהמכשירים היחידים שהוציאה החברה ושמם מתחיל באותיות הללו הם מודמים סלולאריים. שנית – הרזולוציה של המסך, הגורמת להתלהבות סביבו, אינה מוזכרת לצד גודלו. ייתכן כי מדובר בטאבלט 7 אינצ' – גודל בו רזולוציה כזו כבר אינה נדירה כ"כ. שלישית – המעבד, MSM8250, הינו הדור הראשון של Snapdragon. סמסונג, שמעולם לא טרחה להוציא סמארטפון עם מעבד מהדור הראשון של קואלקום, וודאי לא תעשה זאת דווקא עכשיו. לכן, סביר להניח כי מדובר במכשיר מסוג שונה – לא סמארטפון ולא טאבלט. מה כן – זו כבר שאלה קשה הרבה יותר. (תמונת המחשה: MovePlayer)