אמצעי האבטחה הביומטריים בטלפונים כיום הם מגוונים: סריקת טביעת אצבע, פנים וקשתית העין כבר הפך לדבר שבשגרה, אך פטנט חדש שהגישה סמסונג (Smasung) חושף כי ייתכן שבקרוב תצטרף אליהם דרך נוספת: לפי המסמך, החברה עובדת על זיהוי המשתמש לפי כף היד שלו.

בתמונה שצורפה לבקשה ניתן לראות כיצד תמונה מצולמת של כף היד באמצעות המצלמה האחורית של המכשיר חושפת כמה תווים מתוך סיסמת הטלפון באופן מפוזר על גבי המסך, אשר מקלים על המשתמש להשלים את השאר ובכל זאת לא חושפים את הסיסמה כולה או את סדר התווים.

samsung-palm-scanning-patent-2

בדומה לטביעת האצבע, גם תווי כף היד הם ייחודיים ובלעדיים לכל בן אדם, כפי שחשף לפני כעשור פרופסור באוניברסיטת הונג קונג. לא ברור כרגע אם הפטנט דורש חומרה מיוחדת או חיישני מצלמה נוספים, אך אם ההמצאה תבשיל לכדי מציאות, ייתכן וסמסונג תבחר להשתמש בסריקת כף יד גם כאמצעי זיהוי לפתיחת נעילת המכשיר.

סמסונג, לפי השמועות, עובדת בימים אלה על מקבילה משלה לסריקת הפנים בתלת מימד בדומה ל-Face ID של ה-iPhone X, אך בעוד שזה עלול לקחת לה זמן לא מועט, ייתכן וטכנולוגיית סריקת כף היד תבשיל מוקדם יותר, כך שהיא תבחר לשלב זאת במכשיריה הבאים בקרוב מאוד.

התמונה באדיבות Shutterstock