5 חודשים בלבד מאז השקת Galaxy Fold, וחודש בלבד לאחר שהושק בישראל, הערב הכריזה סמסונג (Samsung) על הטלפון המתקפל השני שלה, Galaxy Z Flip.

בניגוד לניסיון הקודם של החברה בתחום, Galaxy Z Flip מתקפל לאורך ולא לרוחב, וכאשר הוא סגור נראה כמו מכשיר בתצורת צדפה. הבדל משמעותי נוסף בין Z Flip ל-Fold הוא שהמסך הפנימי של ה-Fold היה מצופה פלסטיק, ואילו המסך של Z Flip עשוי זכוכית מתקפלת בשם Ultra Thin Glass, או בקיצור UTG, והחברה קוראת לה Infinity Flex.

כאשר המכשיר פתוח במלואו מתקבל מסך Dynamic AMOLED בגודל 6.7 אינץ' ביחס של 21.9:9 וברזולוציה של 2,636 על 1,080 נקודות (צפיפות של 425 נקודות לאינץ'). אך גולת הכותרת היא שיתוף פעולה בין סמסונג לגוגל (Google) על מנת להתאים את ממשקי אפליקציות האנדרואיד לתצורה החדשה תוך שימוש ב'מצב Flex'.

עבודה בשני מסכים במקביל

המצב הזה מתאפשר הודות לציר הקיפול החדש, שניתן לעצור בכל זווית שהיא, כאשר שני חציי המסך מתפקדים כשני מסכים נפרדים בגודל של 4 אינץ' כל אחד. כך, לדוגמה, ניתן יהיה לפתוח אפליקציה שונה על כל אחד מחציי המסך, או להשתמש באפליקציות מותאמות שיציגו את התוכן הראשי על החצי העליון וממשקי שליטה בחצי התחתון. כך, למשל, אפליקציות המצלמה ושיחות הווידאו Google Duo יציגו את התמונה בחצי העליון ואת כפתורי הצילום והמצבים השונים בחצי התחתון; יוטיוב (YouTube) תאפשר צפייה בסרטונים בחצי העליון בזמן חיפוש סרטונים נוספים או שימוש בממשק התגובות בחצי התחתון; ואפליקציות תומכות יאפשרו עבודה במקביל על ידי פתיחה של אחת אחרת על כל חצי של המסך.

מלבד היכולת להשאיר את המכשיר פתוח בכל זווית, הציר החדש גם בנוי בצורה מוסתרת, וכולל סיבי ניילון לדחיית לכלוך, ככל הנראה כדי להימנע מתקלות שונות שנבעו מחדירת אבק וחלקיקים אחרים לציר הקיפול ב-Galaxy Fold.

מלבד המסך הפנימי, כולל Galaxy Z Flip גם מסך חיצוני קטן מסוג Super AMOLED בגודל 1.1 אינץ' וברזולוציה של 300 על 112 נקודות לצד מערך הצילום האחורי. המסך משמש בעיקר להצגת התראות, ומאפשר שליטה בסיסית בדמות מחוות החלקה.

מערך הצילום האחורי הוא כפול בלבד, וכולל שני חיישני 12 מגה-פיקסל – אחד בזווית של 78 מעלות עם ייצוב אופטי ותמיכה בצילום וידאו ברזולוציית 4K וב-HDR; והשני בעל זווית אולטרא-רחבה של 123 מעלות. המצלמה הקדמית, הנמצאת במרכז החלק העליון של המסך, היא ברזולוציית 10 מגה-פיקסל ובזווית של 80 מעלות.

מפרט ה- Galaxy Z Flip כולל מעבד מתומן ליבות במהירות 2.95 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה בנפח 8 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 256 גיגה-בייט ללא חריץ הרחבה, חיבור USB-C, קישוריות ווייפיי ac, בלוטות' 5.0 ו-NFC נוסף על LTE, שתי סוללות בקיבולת מצטברת של 3,300 מיליאמפר עם תמיכה בטעינה מהירה חוטית או אלחוטית ו-Wireless PowerShare להטענה אלחוטית הפוכה, כרטיס eSIM מובנה ומגירת SIM.

המכשיר כולל חיישן טביעות אצבע דומה לזה של Galaxy S10e בכפתור ההדלקה/כיבוי שבצד המכשיר, ותומך גם בזיהוי פנים במצלמה הפנימית. עוביו של המכשיר במצב סגור הוא 15.5-17.3 מילימטר, ובמצב פתוח 6.9-7.2 מילימטר. משקלו 183 גרם.

Galaxy Z Flip יימכר בארה"ב ובקוריאה החל מיום שישי הקרוב בצבעים שחור וסגול, ובמדינות נוספות בצבע זהב זמן קצר לאחר מכן. אלינו הוא יגיע גם כן, כאשר מחירו המומלץ הוא 5,599 שקלים.

החברה ציינה כי סדרה Z תכלול בעתיד מכשירים נוספים בצורות שונות.