שעון חכם של סמסונג Galaxy Watch

באתר SamMobile מדווחים כי סמסונג (Samsung) משלימה בימים אלו את מלאכת הפיתוח לשעון חכם נוסף בשם Galaxy Sport, שייחשף לצד מכשיר הדגל Galaxy S10 בחודש פברואר הקרוב. כפי ששמו מרמז, ה-Galaxy Sport יהיה שעון חכם המתמקד בתכונות כושר ואימונים, והוא יגיע עם 4 גיגה-בייט זיכרון ומערכת ההפעלה Tizen, בדומה ל-Galaxy Watch.

החידוש המרכזי של ה-Sport, לפחות מבחינתה של סמסונג, הוא תמיכה מובנית בסייען הדיגיטלי ביקסבי (Bixby) שעד כה לא הגיע לקו המכשירים הלבישים של החברה. לא ברור עדיין איזו גרסה בדיוק של ביקסבי תגיע לשעון ומה תוכל לעשות, אולם לכל הפחות מובטחת תמיכה בתזכורות (Reminders) המסונכרנות עם מכשיר הטלפון. 

התמיכה בביקסבי אמורה להגיע גם אל דגם ה-Galaxy Watch בדמות עדכון תוכנה, ועל כן נותר רק להמתין וגלות איזה משני השעונים יזכה בתכונה זו ראשון: השעון שכבר נמצא על המדפים, או זה שצפוי להגיע רק בתחילת השנה הבאה. סמסונג, כזכור, כבר הצהירה כי בכוונתה לשלב את ביקסבי בכל אחד ואחד ממוצריה, החל מטלפונים חכמים ועד מכשירי חשמל ביתיים, עד שנת 2020, כך שעצם העובדה כי הסייען הדיגיטלי זוכה כעת גם לגרסה המיועדת לשעונים איננה מפתיעה.