פחות מחודש וחצי מאז שחרור גרסה 10 של מערכת ההפעלה Android מבית גוגל (Google) ולאחר שנפוצו שמועות בעניין, במהלך החג הכריזה סמסונג (Samsung) על שחרור בטא ראשונה ל-Android 10 עם ממשק ה-One UI 2.0 לסדרת Gaalxy S10.

החברה ציינה כי הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה למכשיריה תכלול את כלי 'הבריאות הדיגיטלית' של גוגל – שרובם כבר היו זמינים גם בגרסה הקודמת, כמו ניטור זמן השימוש במכשיר ובאפליקציות השונות, אך עתה נוסף להם 'מצב ריכוז (פוקוס)', המאפשר לכבות אפליקציות מסוימות מהצגת התראות כאשר המשתמש מעוניין להימנע מהסחות דעת.

החברה ציינה כי שיפרה גם את עיצוב הממשק. כך, לדוגמה, ניתן לראות איך הבועות המציגות שיחה נכנסת ושינוי עוצמת שמע בזמן שימוש באפליקציות תופסות הרבה פחות נפח מסך, וכך מפריעות פחות לשימוש.


המצב הכהה, שהיה קיים כבר בגרסת Android Pie 9 למכשירי סמסונג (תחת השם 'מצב לילה'), שופר גם הוא, ועתה מבטיחה החברה כי הוא מתאים גם את הבהירות של תמונות וסרטונים (בניגוד למצב הקודם שבעת צפייה בסרטונים בנטפליקס, יוטיוב וכדומה הגביר את הבהירות למקסימום), ואף של תמונת הרקע של מסך הבית בלי להכהות את סמלילי האפליקציות, כפי שניתן לראות בתמונה הימנית:

שיפורים קטנים יותר שהוזכרו בהכרזה כוללים התאמה אוטומטית של צבע השעון במסך הנעילה כדי להימנע מ'היבלעות' שלו בתמונות רקע בעלות צבע דומה לשלו, ושיפור לממשק מחיקת התמונות הכפולות בניהול האחסון.

קרא עוד:  וואווי: אלה המכשירים שיקבלו עדכון ל-EMUI 10

גרסת הבטא זמינה לכל מכשירי סדרת Galaxy S10 ללא נעילת סים, אך דורשת הורדה של אפליקציית Samsung Members מחנויות האפליקציות של גוגל או סמסונג, כניסה באמצעות חשבון סמסונג וחיפוש ההודעה על גרסת הבטא בלשונית העדכונים. עם זאת, מבדיקת Tgspot עולה כי כרגע הבטא עדיין לא זמינה בישראל.