סמסונג (Sammsung) הכריזה על חיישן תמונה חדש למצלמות בטלפונים חכמים עם חיישן בגודל של 43.7 מגה-פיקסל. החיישן החדש, ISOCELL Slim GH1, יאפשר לצלם תמונות בגודל מרבי של 7968×5480 פיקסלים. אבל הסיפור החדשני שלו הוא שבאמצעות שימוש בטכנולוגיה שהחברה מכנה ISOCELL Plus, החיישן מבוסס על פיקסלים בגודל חדש של 0.7 מיקרון.

מדובר בגודל הפיקסל הנמוך ביותר בתעשייה, וזו עוד פריצת דרך שמציעה סמסונג בתחום חיישני הצילום. היא הייתה הראשונה לייצר ב-2015 חיישנים עם פיקסלים בגודל 1 מיקרון, וההקטנה הנוכחית היא השלישית הרצופה לאחר הקטנות ל-0.9 מיקרון ו-0.8 מיקרון בשנתיים האחרונות.

הפירוש הוא כמובן שאפשר יהיה לייצר טלפונים בהם תופסת המצלמה עוד פחות מקום מכרגיל, לפחות עבור גודל החיישן המסוים הזה. למרות ההקטנה בסמסונג מתחייבים שעדיין "החיישן יקלוט מספיק אור כדי להפיק תמונות בהירות וחדות צבעים".

Image result for ISOCELL Slim GH1

בתנאי תאורה חשוכים יותר החיישן ישתמש בטכנולוגיה בשם Tetracall כדי למזג פיקסלים ליצירת תמונה בגודל מרבי של 10.9 מגה-פיקסל, וכדי לשפר את הרגישות לבהירות לכזו שמוצאים לפי סמסונג בחיישנים עם פיקסלים בגודל של 1.4 מיקרון. החיישן החדש יתמוך גם ב-PDAF וייצוב תמונה אלקטרוני. הוא צפוי להגיע לשוק עוד לפני סוף 2019.

כזכור מוקדם יותר שנה הכריזה החברה על ISOCELL Bright GW1 שהוא חיישן 64 מגה-פיקסל עם פיקסלים בגודל של 0.8 מיקרון, ובחודש שעבר היא כבר הכריזה על חיישן בגודל 108 מגה-פיקסל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.