השקת ה-Galaxy S9 (גלקסי אס 9) של סמסונג (Samsung) ממשיכה לעורר עניין בעולם, כאשר השמועה האחרונה קשורה דווקא לאביזר שיושק יחד איתו – ה-DeX, תחנת העגינה שמאפשרת להפוך את המכשיר מסלולרי למחשב שולחני. לפי הדיווחים, החברה הגישה לאחרונה בקשה לפטנט באירופה עבור מכשיר שנקרא DeX Pad (בעוד שהנוכחי נקרא פשוט DeX).

בקשת הפטנט כוללת מידות ומספרי דגם חדשים לחלוטין, מה שמוביל להשערה כי סמסונג מתכננת לעצב מחדש את ה-DeX ולהעניק לו צורה חדשה. תוספת השם "Pad" מרמזת על כך כי ניתן יהיה פשוט להניח את המכשיר על האביזר כדי להפעיל אותו בצורה אלחוטית, במקום לעגון אותו אליו. ההשערה הזו כבר הובילה להימורים נוספים על כך שה-Dex Pad אולי אפילו יוכל לשמש כמטען אלחוטי עבור המכשיר.

השערה נוספת טוענת כי מסך המכשיר יוכל אפילו לשמש כמשטח מגע לשליטה עבור הממשק שמוקרן למסך הגדול, שכן מערכת ההפעלה אנדרואיד 8 אוריאו מכילה תכונה שמאפשרת להשתמש במסך המכשיר כאמצעי קלט.

כמו כן, התלונות העיקריות על ה-DeX הנוכחי הן שהוא איטי מדי, מוגבל בכמות ההתקנים שניתן לחבר אליו, ולא מסוגל לתרגם את מערכת ההפעלה לחוויה שולחנית ראויה. כך שיתכן מאוד שהגרסה המשודרגת תכיל מספר מחברים גדול יותר ותשפר במעט את החוויה.