מכשיר הדגל הבא של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy S10, צפוי להיות הטלפון החכם הראשון בשוק שיתמוך בתקן האחסון המהיר UFS 3.0, המציע רוחב פס כפול מזה של תקן UFS 2.1 המשמש את רוב מכשירי הטלפון הקיימים. בנוסף תומך התקן בשבבי אחסון בנפח גדול במיוחד של עד 1 טרה-בייט, אם כי אלו צפויים להיות זמינים רק מאוחר יותר במהלך 2019 ולא סביר שנראה את Galaxy S10 מגיע עם נפח גדול כל כך לאחסון מדיה.

הדיווחים בעניין זה מבוססים על הצהרתו של ג׳י או (Jay Oh), האחראי על תכנון מוצרי זיכרון בסמסונג, שהכריז כי החברה הקוריאנית תשיק את מוצרי ה-UFS 3.0 הראשונים שלה במהלך המחצית הראשונה של 2019. קשה לחשוב על מועמד מתאים יותר לטכנולוגיה החדשנית ממכשיר הדגל הבא של סמסונג, אם כי ייתכן שתשולב רק בדגמים היקרים יותר של המכשיר.

לפי השמועות, תכריז סמסונג בסך הכל על שלושה דגמים שונים של Galaxy S10: דגם ״Lite״ זול יחסית עם מסך 5.8 אינץ׳ שטוח, דגם רגיל בעל מסך בגודל זהה אך בעל קצוות המתעגלות פנימה בדומה לדגם הנוכחי, ודגם ״פלוס״ עם מסך בגודל 6.44 אינץ׳. בשני הדגמים היקרים יותר, צפוי המסך לכלול סורק טביעות אצבע תחת המסך.

באשר למכשיר המתקפל של סמסונג, נראה כי החדשות האחרונות מעט מאכזבות: לפי הדיווח, סמסונג עדיין לא החליטה סופית בדיוק היכן למקם את ציר הקיפול של המכשיר, ואם תציג דגם כלשהו השנה יהיה זה כנראה אבטיפוס ראשוני בלבד. בנוסף, המסך לא יכלול סורק טביעות אצבע מובנה בשל קשיים בפיתוח.

קרא עוד:  גרטנר: ירידה של כ-3.8% במכירות טלפונים חכמים ב-2019