יממה לאחר שנפוצו שמועות על כך שסמסונג (Samsung) מתכננת עוד השנה לחשוף טלפון בעל ארבע מצלמות, והנה מפזרת החברה הבטחות בנוגע לעוד מכשיר דגל חדש שיוצג עד סוף השנה – הטלפון החכם המתקפל והכה מדובר.

מנכ"ל החברה, די ג'יי קו, רמז כי המכשיר עשוי להיחשף בכנס המפתחים של סמסונג, שייערך בחודש נובמבר הקרוב, כשאמר לאתר CNBC: "הגיע הזמן לקיים את ההבטחה". אם כי גם אם המכשיר ייחשף רשמית בנובמבר, זה עדיין לא אומר שהוא היה מוכן לשיווק לציבור הרחב.

סמסונג עובדת על הפרויקט במשך שנים ואפילו חשפה אבטיפוס ראשוני כבר בשנת 2012. מאז נפוצו דיווחים על כך שהחברה מפתחת מכשיר בעל מסך כפול בגודל 7 אינץ' אשר יתקפל באמצע כמו ספר ויציג פס מידע בחלקו החיצוני, ואחרים טענו כי יהיה מדובר בחלק מליין ה-Note. קו כמובן לא התייחס לכך, אבל טען כי המכשיר שייחשף יצטרך להיות פורץ דרך ברמה שאנשים יגיבו אליו ב"וואו, זו הסיבה שסמסונג ייצרה אותו".

סמסונג היא לא החברה היחידה שעובדת על סמארטפון מתקפל: גם לנובו (Lenovo) ומיקרוסופט (Microsoft) מפתחות מכשירים וטאבלטים דומים, בעוד חברת LG כבר הציגה מסך טלוויזיה מתקפל בגודל 65 אינץ' מוקדם יותר השנה.