אחרי הזיגזגים הרבים של סמסונג בנוגע לעדכונים של מכשיר ה-Galaxy S לגרסת ה-Ice Cream Sandwich, נראה שסמסונג החליטו כן לבצע עדכון חלקי למכשיר, והם עשו זאת בשקט. מאוד בשקט.

על פי הנציגות המקומית של סמסונג קוריאה, נראה שבעלי ה-Galaxy S הראשון יקבלו עדכון שיכלול כמה פיצ'רים מגרסאת Ice Cream Sandwich של גוגל, אולם לא מדובר בגרסה 4.0 המלאה, אלא בעדכון תוספות. כך לדוגמה נמצא את הפיצ'ר Face Unlock לפתיחת המכשיר דרך זיהוי פנים, עריכת תמונות מתקדמת, שינויים בלאנצ'ר, אפשרות לשינוי גודל האייקונים במסכי הבית, צילום סטילס בזמן צילום וידאו ועוד.

נחמד לראות שהעדכון אכן יגיע בסופו של דבר לכמה לקוחות מאוכזבים, אך טרם נמסר תאריך הגעת העדכון למדינות אחרות מחוץ לקוריאה וכפי הנראה הבעיה של סמסונג בעדכון המכשיר בשאר העולם היא ריבוי הגרסאות של ה-Galaxy S, במיוחד בארצות הברית.

אם סמסונג מתכננת להשיק את הגרסה המעודכנת לכלל המשתמשים נדע רק בעוד מספר שבועות, שכן סמסונג עד כה לא מסרה כל עדכון בנושא מאז החליטה לבחון את הנושא לפני כשלושה חודשים. אם אכן יגיע עדכון, לא בטוח שזה כבר ישנה, כי להערכתנו בעלי ה-Galaxy S הראשון לא ימתינו לסמסונג ויתקינו רום כזה או אחר שיאפשר להם לקבל את העדכון המלא. (מקור)