ה-S-Pen, אותו עט סטיילוס המוכר מסדרת מכשירי הנוט של סמסונג (Samsung Galaxy Note), עבר כמה שדרוגים בהשוואה לזה שצורף למכשירי הנוט הקודמים. אותם שדרוגים נערכו גם בגזרת העיצוב, אך בעיקר באפשרויות השימוש שלו.

השיפור המרכזי ב-S-Pen של Galaxy Note 8 הוא רמת הדיוק על המסך, המאפשרת למשתמש במכשיר ליהנות מהאפשרויות המוכרות, לצד החדשות, בצורה מדויקת וחלקה יותר. בין האפשרויות החדשות ניתן למצוא גם אפשרויות תרגום, ציור ויצירת הודעות מונפשות. אם כבר קראתם את הטיפים שלנו ל-Note 8 ואתם רוצים להעמיק את הידע על ה-S Pen, אז ריכזנו מספר טיפים שיכולים לסייע לכם בנושא.

האפשרויות השונות של העט זמינות ב"לוח פקודות האוויר". זה יפתח כשתוציאו את העט ממקומו, או אם תרחפו עם העט בסמוך למסך תוך כדי לחיצה על הלחצן המוטמע בעט. תוכלו גם להגדיר מה יופיע ב"לוח פקודות האוויר" באמצעות לחיצה על גלגל השיניים הנמצא בחלק השמאלי התחתון של התפריט.

לצייר כמו אמן

אפשרות ה"צבעים" בתפריט העט תאפשר לצבוע ציורי שחור-לבן קיימים. כמו כן, תוכלו לצייר ציורים חדשים על גבי המסך בעזרת מגוון רב של מברשות, החל מעפרון חד ועד מברשת אוויר, עם אפשרות לקביעות עובי המברשת ושקיפות הצבע שלה לציור או צביעה מדויקת, כמעט כמו ציור אמיתי על נייר. אפשרות נוספת וחדשה, המנצלת גם היא את יכולות הדיוק של העט, היא "הודעה חיה": זו מאפשרת ליצור הודעות כתובות ומונפשות (GIF) על גבי המסך ואותן תוכלו לשלוח כפי שהן מופיעות ישירות לנמען.

מבט והגדלה

אפשרות "מבט" ב"לוח פקודות האוויר" מאפשרת למזער עמוד פתוח ולצפות בו שוב במהירות כשתעבירו את העט מעל התמונה הממוזערת. אפשרות זו יעילה מאוד כאשר רוצים להתעדכן מידי פעם בשידור חי, או בלוח תוצאות מתעדכן, מבלי לחסום מחצית מהמסך (באפשרות מסך מפוצל). אפשרות ההגדלה, כשמה היא, מאפשרת למשתמש להגדיל את התמונה כאילו השתמשנו בזכוכית מגדלת מעל המסך עם מספר רמות של הגדלה. אפשרות זו נוחה מאוד כאשר רוצים לקרוא טקסט קטן על המסך או לצפות ביתר פירוט בתמונה מסוימת.

תזכיר מהיר

מי שמכיר את יכולות העט, בוודאי זוכר את אפשרות כתיבת התזכיר, אליה נוספה אפשרות כתיבת תזכיר מהיר כאשר המסך כבוי. מוציאים את עט הסטיילוס ממקומו, כותבים ישירות על המסך הכבוי ושומרים. תזכיר זה ישמר וניתן יהיה לצפות ולערוך אותו מרשימת התזכירים המופיעה בלוח פקודות האוויר.

את התזכיר ניתן גם להשאיר זמין על המסך, כאשר מצב Always-On פועל: לאחר כתיבתו לוחצים על סמל הסיכה הנמצא בפינת המסך ומאשרים בלחיצה על כפתור "הצמד למסך Always On". התזכיר יוצג על מסך למשך 10 דקות ולאחר מכן יעלם ויוחלף בסמל סיכה. לחיצה כפולה עליה תפתח את התזכיר שוב.

תרגום מהיר

אולי האפשרות הנוחה לאלו הזקוקים לתרגום של מילה או פיסקה. במקום לפתוח אפליקציות לתרגום, פשוט בוחרים את אפשרות התרגום ב"לוח פקודות האוויר", מעבירים את העט מעל למילה הרצויה או אזור הפסקה ומיד מקבלים את התרגום לשפה הרצויה. ניתן כמובן ללחוץ לחיצה בודדת על המילה כדי לתרגם, אך שימוש בסמן המרחף מאפשר לעשות זאת גם למשפטים ופסקאות.

כתב-יד במקום הקלדה

את יכולות הכתיבה בעזרת ה-S-Pen אנחנו מכירים בעיקר מאפשרות כתיבת התזכירים, הן כאשר המסך כבוי או כזה שיוצרים דרך קיצורי הדרך הייעודיים. אך את היכולת הזו ניתן גם לנצל בשדות ההקלדה בדפדפן, כדוגמת הקלדה בשדה החיפוש או הכתובות. מעמידים את העט מעל השדה, לוחצים על סמן ה-T שנגלה ומתחילים לכתוב בשדה שנפתח בכתב-יד במקום הקשה על אותיות המקלדת. חשוב לזכור לשנות את שפת הקלט לזו שאתם כותבים, אחרת כתב-היד לא יזוהה.

הצגת מצביע בעת ריחוף

עבודה במסך מגע המציג טקסט קטן יחסית לא תמיד מאפשרת לדייק וללחוץ על הכפתורים או הקישורים הנכונים במסך, הרי גם האצבע, ובעיקר קצה ה-S-Pen עלולים להסתיר לנו חלקים במסך. לכן אפשרה סמסונג להעביר את העט בריחוף מעל המסך כאשר ישנו סמן, ממש כמו סמן העכבר על מסך המחשב, המאפשר לדייק יותר בביצוע פעולות. כמובן שלא צריך להשתמש בו תמיד, אך תמיד טוב שהוא דלוק. על מנת להדליק אותו יש להיכנס להגדרות > תכונות מתקדמות > S-Pen > מצביע. לחילופין, ניתן לעשות זאת ישירות דרך כפתור ההגדרות ב"לוח פקודות האוויר".

ועוד כמה טיפים קטנים:

  • מפחדים לשכוח את ה-S-Pen מחוץ למכשיר? ניתן לבקש מהמכשיר שיפעיל אזעקה כשזה מתרחק מה-S-Pen: נכנסים להגדרות > תכונות מתקדמות > S-Pen > התראה.
  • אם אייקון "לוח פקודות האוויר" נעלם לכם, פשוט לחצו על הלחצן המוטמע ב-S-Pen והתפריט יופיע מיד.
  • סימון טקסט מהיר ופשוט: לוחצים לחיצה ארוכה עם ה-S-Pen על אחת המילים המופיעות במסך ומושכים את העט על גבי המסך עד לסימון הקטע הרצוי.

וידאו: הפיצ'רים הכי מדליקים ב-Note 8

קרא עוד:  חשיפה ראשונה: כך נראה הממשק החדש של Facebook

נכתב בשיתוף סמסונג