GALAXY NOTE 8

רכשתם לעצמכם את Galaxy Note 8 (גלקסי נוט 8) החדש? אתם מכירים כבר את כל הדברים הבסיסיים שאפשר לעשות עם הטלפון עמוס היכולות הללו? אנחנו חושבים שזה הזמן שתכירו אותו קצת יותר לעומק. זו הסיבה שאספנו עבורכם כמה וכמה עצות וטיפים שיעזרו לכם להוציא מהמכשיר שלכם יותר.

הצגת כפתור היישומים

כברירת מחדל, כפתור מגירת היישומים אינו מוצג ב-Galaxy Note 8, בדיוק כמו ב-Galaxy S8. כדי להגיע אל מגירת היישומים צריךלבצע החלקה מעלה מקצה המסך. אם אתם בכל זאת מעוניינים להציג את הכפתור, תעשו זאת על ידי לחיצה על הגדרות > תצוגה > מסך ראשי > לחצן יישומים > הצג לחצן יישומים > החל. מייד לאחר מכן כפתור היישומים יוצג במקומו הטבעי בסרגל הכלים בחלק התחתון של המכשיר.

אם אתם כבר מבקרים בהגדרות המסך הראשי, תוכלו לבחור לפתוח בצורה קלה יותר את חלונית ההתראות. במקום להזיז את האצבע עד קצה העליון של המסך, ניתן לבצע החלקה מטה כבר במרכז מסך הבית. כדי לעשות זאת בוחרים במסך הגדרות המסך הראשי את האפשרות 'פתיחה מהירה של חלונית התראות'.

מסך מפוצל

מסך גדול הוא טוב לא רק לצפייה בסרטים או ליהנות מחווית משחק מרגשת יותר, אלא גם, ואולי בעיקר, כדי לעבוד במקביל עם שני יישומים בו זמנית. גם ב-Galaxy Note 8 אפשרת לעבוד עם שני יישומים פתוחים בו זמנית, אך במכשיר הזה יש תוספת שימושית והיא האפשרות לצמד שני יישומים יחדיו לכפתור גישה מהירה אחד שלחיצה עליו תפתח את שניהם ביחד בו זמנית על המסך, זה לצד זה. לצורך כך מחליקים פנימה מהקצה את מסך ה-Edge, בוחרים את האפשרות מסך יישומי Edge > לוחצים על הוספה > ואז על יצירת 'צמד יישומים'.

הצגת מצביע בעת ריחוף

ה-S Pen, אחד מסימני ההיכר של סדרת ה-Note, זכה לשדרוג משמעותי ב-Note 8 וכעת הוא מדויק ורגיש יותר מתמיד. עם זאת, תמיד יש פעולות שיכולות להיות מועילות יותר עם רמה גבוהה יותר של דיוק. לכן הוסיפה סמסונג את האפשרות להשתמש בסמן המוצג בזמן שמרחפים עם העט מעל המסך, ממש כמו סמן העכבר במחשב. הסמן הזה מאפשר לבצע פעולות בדיוק רב יותר. כמובן שלא צריך להשתמש בו תמיד, אך נוח יותר כשהאפשרות מופעלת. על מנת להציג את הסמן, יש להכנס להגדרות > תכונות מתקדמות > S Pen > ולהפעיל את האפשרות מצביע. ניתן להגיע ישירות למסך S Pen על ידי לחיצה על כפתור הגדרות במסך קיצור הדרך של ה-S Pen.

תרגום מהיר

אחד הכלים השימושיים של ה-S Pen, כלי בו סמסונג מתגאה במיוחד, הוא התרגום המהיר. יכולת זו מאפשרת לבצע תרגום באופן מיידי עבור כל טקסט או מילה המוצגת על המסך, וזאת על ידי לחיצה וסימון עם העט הדיגיטלי. לחיצה כפולה מסמנת את הפסקה האחרונה ולחיצה ארוכה וסימון בעזרת שני סמנים את החלק שרוצים לתרגם במדויק, ואז לקבל תרגום לשפה אותה בוחרים מבלי צורך להשתמש בכלים חיצוניים.

שיטה נוספת לתרגום, וקצת מוסתרת, נמצאת בתפריט קיצורי הדרך ה-S Pen. באפשרות Bixby Vision מעמידים את העט מעל קטע טקסט, ועם תיבת הבחירה שנפתחת, מסמנים את הקטע הרצוי ובוחרים בתרגום.

צפייה באיכות גבוהה

תצוגת מסך איכותית חשובה בעיקר כאשר צופים בתכני וידאו וכאלה שצולמו במצלמת המכשיר או משחקים במשחקים עתירי גרפיקה. Galaxy Note 8 מתגאה ברזולוציית מסך גבוהה, WQHD, אך עם זאת היא לא מוגדרת כברירת המחדל, אלא רזולוציה נמוכה יותר של 1080×2220 פיקסלים (+FHD). הסיבה לכך הוא כי רוב המשתמשים אינם זקוק ליותר מכך ובעיקר כי רזולוציה גבוהה יותר זוללת סוללה.

אם בכל זאת רוצים ליהנות מרזולוציה מקסימלית נכנסים להגדרות > הגדרות תצוגה > רזולוציית מסך ומשנים לפי הצורך.

כותבים, לא מקלידים

יכולות הכתיבה בעזרת S Pen מוכרות היטב ומאפשרות כתיבת תזכירים כאשר המסך כבוי או כזה באמצעות שימוש בקיצורי הדרך הייעודיים. אך את היכולת הזו ניתן לנצל גם בשדות ההקלדה כדוגמת שדה החיפוש או הכתובות בדפדפן. מעמידים את העט מעל השדה לוחצים על סמן ה-T שנגלה ובשדה שמוצג מתחילים לכתוב במקום להקליד. חשוב לזכור לשנות את שפת הקלט לזו שבה כותבים כותבים (עברית/אנגלית), אחרת מה שכותבים לא יזוהה.

להשאיר תזכורת במסך הנעילה

אפשרות חדשה שהוצגה עם ה-Galaxy Note 8 היא כתיבת תזכיר מהיר. שולפים את העט ומתחילים לכתוב גם כאשר שהמסך כבוי. ניתן לכתוב במהירות, לשמור ולהמשיך ולערוך את התזכיר לאחר מכן ביישום ניהול התזכירים.

כדי להתחיל ולכתוב כשהמכשיר במצב המתנה יש להוציא את העט, לכתוב את התזכיר ולא לשכוח ללחוץ על סמליל הסיכה. מאשרים והתזכיר יישאר על המסך למשך 10 דקות. לאחר מכן תופיע סיכה על המסך ולחיצה כפולה עליה תפתח את התזכיר בשנית.

חסכון סוללה במצב Always-On

הנה עוד כמה טיפים שיעזרו בימים בהם רוצים לשמור על אחוזי סוללה גבוהים גם בשעות הערב. כאמור, שימוש ברזולוציה נמוכה יסייע לחסוך בחיי הסוללה, אך לא רק.

תצוגת Always-On, המאפשרת הצגת מספר נתונים על המסך בכל עת, אולי חוסכת את הצורך להעיר את המכשיר בכל פעם שרוצים לבדוק מה התראות או את השעה, אך היא גם זוללת באטיות את הסוללה. תחת הגדרות > נעילת מסך ואבטחה > Always On Display ניתן לקבוע האם לבטל לגמרי את התצוגה או לקבוע שתעבוד בטווח שעות מסוים בלבד.

ניתן גם לקבוע שבהירות המסך תוגדר באופן ידני ולא באופן אוטומטי. כשהבהירות מעט יותר נמוכה ממה שבאמת זקוקים, גם חיי הסוללה ישתפרו פלאים. מושכים את תפריט ההתראות מטה, לוחצים על החץ המופיע בקצה פס הבהירות ומכבים את המתג בהירות אוטומטית בתפריט שייפתח. ניתן גם לשלוט על משך זמן התצוגה עד שזו תיכבה באמצעות הגדרות > תצוגה > כיבוי מסך אוטומטי.

יש לכם טיפים נוספים? שתפו אותנו בתגובות

קרא עוד:  תמונות ראשונות של Galaxy S20 Ultra חושפות זום x100