סמסונג (Samsung) הציגה היום ב-IFA 2015 מגוון חדש של מוצרים לתחום 'האינטרנט של הדברים' (Internet of Things) המסוגלים להפוך כל מוצר בבית לחכם.

“בנינו מערכת IoT ייחודית שתשרת את מיליארדי המוצרים של סמסונג שיחוברו לרשת עד שנת 2020”, אמר מנכ”ל החברה והוסיף כי למעשה כל מוצרי סמסונג יחוברו לרשת – בין אם זו מכונת הכביסה, המזגן, התאורה וכל מוצר שהיא תייצר.

סמסונג הציגה באירוע את SmartThings Hub 2.0 המרכז את החיבור של שלל מוצרי ה-IoT בבית עם מעבד חזק יותר וסוללת גיבוי של 10 שעות למקרה של הפסקת חשמל. הוא תומך במגוון סוגי תקשורת כולל WiFi ובלוטות', וכן תומך בפרוטוקול ZigBee ו-Z-wave המשמשים מוצרי IoT אחרים. SmartThings משלב בנוסף פתרון אבטחה המכונה Smart Home Monitor ומתממשק עם גלאי עשן, מצלמות אבטחה וחיישנים שונים שיכולים להתריע על דליפה של מים או גז או פתיחת הדלתות בבית. מגוון המוצרים כולל שקע חשמל, תנועה, לחות ועוד, להטמעה בבית ללא צורך בחוטים.

כדי לשנע את הטכנולוגיה קדימה, סמסונג הפכה את ה-SmartThings לפלטפורמה פתוחה דרכה מפתחים יכולים להשתמש במוצריה לפיתוחים שונים, והיא מציעה תמיכה בלמעלה מ-200 מוצרים. בנוסף, היא מאפשרת ליצרניות צד שלישי להתחבר לפלטפורמה. כך לדוגמה ניתן יהיה לחבר למרכזת מצלמה של D-Link או מוצרי Honeywell ו-Bose, ובקלות. מוצרים אלו יישאו את הלוגו SmartThings כחלק מתהליך הרישוי.

Samsung Sleep Sense

Sleep Sense

סמסונג גם הציגה חיישן שינה, מעין דסקית שממקמים מתחת למזרן, שכוללת חיישנים שונים כמו מד דופק, תנועה ועוד. דסקית זו מסוגלת לנטר ולנתח שינה ופעילות בזמן אמת. כך לדוגמה היא יכולה לאבחן מהי הטמפרטורה, ולשנות את פעולת המזגן בהתאם. כאשר היא מזהה שהאנשים בבית מתעוררים, היא יכולה להדליק את האור בבית, להפעיל את מכונת הקפה ואת הטלוויזיה. לדברי סמסונג, SleepSense מספקת דיוק של 97% בנתונים המוצגים.

קרא עוד:  הגיע לישראל: Galaxy A51 החל להימכר ב-1,499 שקלים

ה-Sleep Sense מלווה באפליקציה המתחברת לרשת הביתית ומזהה את שאר מוצרי ה-IoT שבמתחם. כך ניתן לקבל התראות שונות, לשתף נתונים עם המשפחה וגם לדוגמה, לנתר את פעילות השינה של בני הגיל השלישי במידת הצורך. החיישן יכול גם לפעול עצמאית ישירות מול הטלפון באמצעות קישוריות בלוטות'.

ה-SmartThins Hub כבר זמין לרכישה בארה”ב במחיר של 99 דולר ושאר החיישנים השונים נמכרים בין 30 ל-50 דולר.