מספר הניידים והטאבלטים הגדול שהוצגו ב-IFA מעיד על התחרות הגוברת שמערכת ה-Windows 8 הכניסה לשוק, ואנו נחשפים לעוד מחשבים חדשניים כמו מסך בעל אבחנה גבוהה (רטינה) שהוצג מסמסונג או ה-VAIO Duo 11 ההיברידי של סוני. כעת סמסונג מציגה קונספט נוסף למחשב Windows עם מסך כפול המתיימר לספק את שני העולמות – גם טאבלט וגם אולטרה בוק. המחשב ההיברידי של סמסונג עדיין בגדר "אב-טיפוס", אבל הוא כבר הוצג עובד ופועל בתערוכה כמוצר כמעט סופי.

אז במקום "לסובב", להחליק החוצה או למצוא טריקים אחרים, המחשב בנוי פשוט מזוג מסכים בגודל 13 אינצ' ברזולוציה 2560×1440, הממוקמים אחד לגב השני, כך כאשר סוגרים את המחשב הנייד, המסך מאחור גורם למחשב להפוך לטאבלט מגע מלא, וכשנפתח בשנית המסך הראשי הופך לאקטיבי וחוזר להיות לפטופ רגיל. איכות המסכים היא גבוהה במיוחד, המספקים 220 פיקסל לאינצ' רבוע, בדומה למסך הרטינה שמחשבי המקבוק אייר החדשים. כמובן שהמחשב מגיע עם שלל יישומי המגע של סמסונג כמו ה-S Pen וגם ממשק המגע החדש של Windows 8.

בינתיים, בסמסונג לא מספרים לנו מתי הוא יגיע או כמה הוא יעלה, וחשוב לא פחות – מה יהיה משקלו של המחשב למרות כי הוא נראה דק יחסית בתמונות. אז מה דעתכם על הקונספט החדש? או שעדיף טאבלט עם מקלדת נשלפת למקרה הצורך? (מקור 1, 2)

קרא עוד:  עדכוני אנדרואיד: נוקיה הכי מהירה, סמסונג איטית מדי

וידאו: הנייד עם המסך הכפול של סמסונג בפעולה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.