הממשק "המודרני" של חלונות 8 נראה מצויין על מסך "רטינה"

אפל, אלופת השיווק, הולידה קטגוריית מסכים חדשה כאלה בעלי תצוגת "רטינה" (Retina) בלעז או "רשתית" בעברית, כלומר בעל צפיפות פיקסלים כה גדולה כך שממרחק סביר לא ניתן להבחין בהם באמצעות העין האנשוית.

מסך יוקרתי לסדרת יוקרה

הממשק "המודרני" של חלונות 8 נראה מצויין על מסך "רטינה"

לא משנה מה העמדה שלכם בנוגע למוצרים של אפל, בהחלט צריך להוריד בפני החברה לעיתים את הכובע בכך שהיא שמה דגש על היבטים טכנולוגיים אשר נראים שוליים, לכאורה, אך עושים שינוי משמעותי כמו צפיפות הפיקסלים ששודרגה לאחרונה בקולקציית מחשבי המק-בוק פרו החדשים. סמסונג, המתחרה הגדולה של אפל מעולם הסלולאר לא מעוניינת להשאיר את סדרת היוקרה שלה ללא מענה לתצוגה הרשתית של אפל ובתערוכת IFA הציגה אבטיפוס של מחשב נייד אולטרה-בוק מסדרה 9 של החברה עם מסך מט בגודל 13-אינצ' בעל צפיפות פיקסלים של 2,560×1,440, כך שהמסך מתהדר בצפיפות פיקסלים של 225 נקודות לאינצ' רבוע (DPI), בדומה לצפיפות הפיקסלים במק-בוק פרו אשר עומדת על 226 נקודות לאינצ'.

בניגוד לטרנד הנוכחי, סמסונג החליטו להשתמש במסך מט, כך שהוא אמור להיות חסין יותר לבוהק ושמיש יותר בחוץ. מכיוון שמדובר רק באבטיפוס ראשוני לא נחשף מחיר משוער, אך מעניין יהיה לדעת האם סמסונג תתמחר את הסדרה היוקרתית בעלת המסך המשודרג בצורה תחרותית בהשוואה למחשבי המקבוק של אפל. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.