לפני כשנתיים, רשמה סמסונג (Samsung) פטנט על סוללות המבוססות על גרפן, במקום ליתיום-יון כנהוג בתעשייה היום. המדליף איוון בלאס מעדכן כעת על התקדמות משמעותית בפיתוח הסוללה, ותכניות להשקת מכשיר אחד לפחות בעל סוללת גרפן במהלך השנתיים הבאות.

לסוללות גרפן יתרונות רבים על פני סוללות ליתיום-יון: קיבולת האנרגיה שלהם גדולה בכ-45 אחוזים מסוללות קיימות בגודל זהה, בעוד שמהירות הטעינה גבוהה פי חמש – כך שניתן להטעין את הסוללה כולה ב-30 דקות או פחות. הן מאפשרות כמות גדולה בהרבה של מחזורי טעינה כך שניתן להוסיף ולהשתמש בסוללה אחת משך מספר שנים, יתרון צרכני וגם אקולוגי. בנוסף, לא מתרחש בהן תהליך כימי שעשוי לגרום להתלקחות או התפוצצות.

מדובר, אם כן, בטכנולוגיה מהפכנית עבור תעשיית הטלפונים החכמים, אלא שעד כה התקשו היצרניות לבסס תהליך ייצור של סוללות גרפן בכמות גדולה ובמחיר סביר. אם להסתמך על העדכון של בלאס, נראה כי בסמסונג נרשמה פריצת דרך משמעותית בנושא שתאפשר ייצור המוני של סוללות גרפן בטווח השנתיים הקרובות. עדיין מוקדם לקבוע איזה מכשיר בדיוק יהיה הראשון שיהנה מהטכנולוגיה החדשה, אם כי נראה סביר שיהיה זה הדגם המתקפל הבא של סמסונג, היורש של מכשיר ה-Galaxy Fold שטרם הגיע למדפי החנויות.