חטיבת הטכנולוגיה של סמסונג (Samsung) חשפה כי היא נמצאת בשלבי סיום של פיתוח סוללה חדשה בטכנולוגיה מתקדמת, אשר תאפשר טעינה מהירה פי 5 מהסוללות הרגילות שקיימות כיום בשוק.

החברה טוענת כי במקום שימוש בתאי סוללה שעשויים מחומר הליתיום-יון המקובל כיום בשוק, שימוש בחומר אחר בשם כדורי גרפן עשוי לגרום לסוללות להיות יציבות יותר, ולהוליך טעינה חשמלית בצורה מהירה יותר. גרפן (Graphene) הוא יריעה דו-ממדית של אטומי פחמן, המסודרים בצורת משושים בצורה קומפקטית, כך שנפח הסוללה עשוי להיות גדול ב-45 יותר מסוללה רגילה באותו הגודל.

לכן, לפי סמסונג, סוללות המבוססות על גרפן, מהירות פי 140 יותר מסיליקון, ומסוגלות להיטען במלואן ב-12 דקות בלבד. הסיכון בטעינה מהירה אמנם הוא התחממות יתר של הסוללה, אך סמסונג טוענת כי הסוללה מסוגלת לשמור על יציבות בטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס.

סמסונג אף הזדרזה להגיש פטנט על הסוללה בארה"ב ובדרום קוריאה, אך עם זאת היא לא החברה היחידה שעובדת על פתרון שיאריך את חיי הגאדג'טים שלנו. גם ממציא סוללת הליתיום-יון עובד על סוללה שמשתמש במוליך זכוכית במקום בנוזל, ואילו חברת מייזו (Meizu) חשפה במהלך כנס MWC האחרון טכנולוגיית הטענה מהירה בשם Super mCharge שמסוגלת לטעון סוללה ריקה ב-20 דקות בלבד.