במסגרת כנס המפתחים אותו ערכה אתמול, הציגה סמסונג (Samsung) ממשק משתמש חדש בשם One UI המיועד למכשירי הטלפון החכם של החברה. המטרה, לפי החברה, היא לספק חוויה אסתטית נעימה ומרשימה יותר בזמן השימוש במכשירים, ולשפר את נוחות השימוש ען התאמת תפריטי האפליקציות למסכים גדולים בהם קשה לעתים להגיע באמצעות יד אחת לקצהו העליון של המסך.

התצורה ברבות מאפליקציות המערכת, בהן אפליקציית ההודעות, השעון וחייגן הטלפון, יחולקו למעשה לשני חצאים: העליון ישמש רק לצורך הצגת נתונים, בעד שכל הכפתורים והפעולות ירוכזו במחצית התחתונה שם הם נגישים יותר. לדוגמה, באפליקציית ההודעות המחצית העליונה של המסך מכילה רק את שם האפליקציה ואפשרות החיפוש, בעוד שבחצי התחתון מופיעה רשימת ההודעות עצמה.

ברמה האסתטית, זוכה מערכת ההפעלה למראה נקי יותר, עם כפתורים, תמונות ורקעים בעלי פינות עגולות התואמות את עיצובם המעוגל של המכשירים עצמם. שטחי התצוגה יהפכו גדולים יותר על מנת לאפשר למשתמש להתרכז בנתון אחד בכל פעם במקום להציף אותו במידע, ובשעות החשיכה יופעל 'מצב לילה' המעביר את כל האפליקציות לצבעים כהים שאינם מכבידים על העיניים.

One UI יושק בתחילת 2019 בעדכון התוכנה הבא למכשירי ה-Galaxy S9, ה-S9 plus וה-Note 9, שגם ישדרג את גרסת מערכת ההפעלה לאנדרואיד 9. עוד קודם לכן ניתן יהיה להתרשם מהממשק החדש במסגרת גרסת בטא שתוצע למשתמשים במדינות נבחרות החל מהחודש הנוכחי. כדי להצטרף לבטא, יש להוריד את אפליקציית Samsung Members מחנות האפליקציות, ואז לבחור באפשרות ההרשמה במידה וזו זמינה למשתמש.

קרא עוד:  דיווח: מערכת ההפעלה של וואווי בפיתוח מתקדם, יצרניות נוספות מתעניינות