אחרי שנים של שמועות ודיווחים, סמסונג (Samsung) נתנה הערב הצצה לטלפון עם מסך גמיש ומתקפל הראשון מתוצרתה, שאותו היא מכנה בשם Infinity Flex Display.

מכשיר האב-טיפוס שהוצג באירוע המפתחים של החברה שנערך בסן-פרנסיסקו, הוא טלפון עב כרס יחסית, אשר מצויד במסך מגע בצידו האחד וכאשר נפתח הוא מאפשר שימוש במסך ענק – 7.3 אינץ' גודלו. במצב הסגור, הוא משמש כטלפון לכל דבר על בסיס מערכת האנדרואיד עם היישומים המוכרים. אולם בפתיחתו, ניתן להשתמש בו כמעין טאבלט או כמיני מחשב כאשר היישומים מוצגים על מסך מלא ומתאימים את עצמם בהתאם לגודל התצוגה. ניתן אף להציג עד שלושה יישומים במקביל אחד לצד השני.

מסך Infinity Flex מבוסס על פאנל מסוג OLED גמיש, אשר דק יותר ועמיד יותר ממסך OLED מסורתי. לדברי סמסונג, המסך יכול להתקפל מאות אלפי פעמים בלי שיקרה לו כל נזק ממשי ובשל כך הוא עמיד יותר בפני סדקים ושריטות.

בחברה לא מציינים תאריך מדויק לשחרור מוצר מדף המבוסס על תצוגת Infinity Flex, אולם בחברה טוענים כי הטכנולוגיה כבר בשלה וזה עניין של חודשים בלבד עד שהיא תוכל לייצר באופן מסחרי.

סמסונג לא היחידה שעובדת על מכשיר עם מסך גמיש. לפי הדיווחים גם LG, לנובו (Lenovo) ושאומי (Xiaomi) מתכננות להציג מכשיר שכזה כבר בשנה הבאה. מי שאגב הקדימה את כולן היא יצרנית סינית שכבר הציגה מוצר ראשון בשוק.