כל מי שעוסק בענייני רומים באנדרואיד יודע כי שלב הראשון הוא ביצוע רוט למכשיר, דבר המאפשר לו להתקין ריקוברי (או שהוא מתבצע במקביל). כדי לעשות זאת אנו נדרשים לחבר את המכשיר למחשב ועם תוכנה ותהליך לעיתים מעט מורכב, אנו פורצים את המכשיר לקבלת הרשאות רוט. פתרון חדש מבית היוצר של חברי XDA, מציג אפשרות לבצע רוט גם ללא צורך במחשב.

Root Transmission היא אפליקציה מעניינת במיוחד. לא רק שהיא מבצעת רוט למכשיר, אלא עושה זאת בסיוע של מכשיר אחר על ידי חיבור של כבל ה-USB On-The-Go מאחד לשני. את שני המכשירים מחברים בכבל USB, כשבצד אחד USB OTG עם כניסת USB ובצד השני (המכשיר שנרצה לפרוץ), בכבל הסטנדרטי של המכשיר (לרוב microUSB ל-USB), ועם האפליקציה, נוכל לבצע את הפריצה או לבטל אותה.

פרט לכבלים שצירך להכין מראש, האפליקציה גם דורשת להכין את הסקריפט לפריצה בתיקייה בכרטיס הזיכרון של המכשיר המסייע לפריצה, וכמובן שהמכשיר שדרכו תיעשה הרשאות הרוט חייב להיות פרוץ גם כן. היישום מבצע את ההתקשרות באמצעות סקריפט ופתיחת טרמינל בין שני המכשירים וקבלת הרשאות דרך המכשיר הראשון.

רוב המשתמשים אולי ימצאו את התהליך מעט מסורבל הדורש כבל USB OTG, וגם מכשירים התומכים בכך, ובחיבור למחשב התהליך יותר קל, אך מי שאין בסביבתו את הכלים המתאימים, ימצא את הפתרון מועיל במיוחד. כרגע, האפליקציה תומכת במספר מכשירים כדוגמת הגלקסי אס 3, הקינדל פייר, הנוט 2 ועוד, אולם היא עדיין בשלב בטא ואינה יציבה, לכן היא מומלצת רק לחובבי הסיכונים.

קרא עוד:  אין יותר עדכון על עדכון אפליקציות אוטומטי ב-Google Play

להורדה, קפצו לדיון ב-XDA.

>> מה אפשר לעשות עם מכשיר פרוץ? לא מעט
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.