שחקנים רבים אשר רכשו את GTA V וחיכו בציפייה רבה למשחק רב משתתפים (מולטי-פלייר), או בשמו הרשמי – GTA Online, התאכזבו לגלות כי ביום ההשקה משחק הרשת לא הגיע. GTA Online, שהושק ביום שלישי האחרון, האחד באוקטובר, היה אמור לספק למשתמשים חווית משחק מיוחדת, שבה בעצם השחקן יוצר לעצמו דמות ונכנס לעולם של GTA יחד עם עוד 15 שחקנים נוספים וכך יוכל להתקדם, לעלות בדרגות סולם הפשע, לשדרג את הדמות שלו, לרכוש רכוש ועוד. השחקן יוכל לעשות משימות רבות יחד עם שאר השחקנים, לדוגמת ביצועי מעשי שוד משותפים, מירוצים ברחבי העיר ועוד.

אך השחקנים שנכנסו לשירות ה-Online ביום ההשקה גילו כי כגודל האכזבה כגודל הציפייה. באופן מצער מאוד, אך צפוי עבור חלק מהאנשים, 16 מיליון השחקנים שניסו להתחבר לשירות המולטיפלייר ביום ההשקה חוו בעיות תקשורת קשות. בעוד ושחקנים רבים בכלל לא הצליחו להתחבר, אלו שכן הצליחו להתחבר לא הצליחו לעבור את שלב הראשוני (Tutorial), ומי שהצליחו לעבור ולהיכנס למשחק והשקיעו מזמנם, הבינו כי כל השקעתם בדמויות שהם יצרו ירדה לטמיון והדמויות לא נשמרו. Rockstar Games פרסמה רשימה של בעיות שדיווחו לה המשתמשים והודיעה כי הצוות עובד "מסביב לשעון" על תיקון הבעיות (כנראה אלה חברי הצוות שלא עסוקים בספירת הכסף שנכנס, לאחר שהמשחק הגיע לכברת דרך של מיליארד הדולרים בשלושה ימים) ושהתיקון יגיע "As Soon As Tommorow". בעיות כמו בעיה בכניסה של מספר רב של משתמשים במקביל או משתמשים שאינם יכולים לעבור את שלב ה-Tutorial נפתרו, ועד להוצאת העדכון הרשמי הצוות חסם את האפשרות לרכוש חפצים בתוך המשחק עם כסף אמיתי.

קרא עוד:  פרטים חדשים על Stadia: המשחקים יישמרו לתמיד, יתמוך במשחק משותף ועוד

עבודת הצוות של Rockstar מסביב לשעון אכן השתלמה, ואכן החברה העלתה עדכון ביום שישי, יום לאחר פרסום ההצהרה עדכון ל-PS Store וביום שבת ל-Xbox Live. עדכון זה מתקן את רוב הבעיות הקשות שהיו אולם עדיין הודיע Rockstar כי הם מטפלים בבעיות של אובדן הדמות, הרכוש, הדירוג והחפצים שנרכשו במהלך המשחק. בעלי המשחק מוזמנים להוריד כעת את העדכון ובמידה ובכל זאת יש לכם בעיות, ניתן להתעדכן דרך רוקסטאר על חדשות בנוגע ל-GTA Online, לפנות אליהם בטוויטר או לשלוח להם מייל (אך ורק על בעיות במולטי) לכתובת [email protected]