שאומי (Xiaomi) הכריזה באופן רשמי על דגם ה-Redmi Go, המכשיר הראשון מתוצרתה המבוסס על גרסת Go של מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), המיועדת למכשירים בעלי מפרט בסיסי. רוב פרטי ההכרזה תואמים באופן מלא את הדיווחים המוקדמים, אולם בפרט אחד הצליחה שאומי בכל זאת להפתיע: בניגוד לרוב מכשיריה, ה-Redmi Go צפוי להיות משווק תחילה דווקא בשוק האירופאי, ורק לאחר מכן יגיע גם למזרח.

המפרט של Redmi Go כולל מסך מסוג LCD בגודל 5 אינץ׳ וברזולוציה של 1280X720 פיקסלים ביחס היבט 16:9. על הביצועים הצנועים אחראי מעבד Snapdragon 425 של קוואלקום (Qualcomm) עם 1 גיגה-בייט זיכרון עבודה (RAM), לצד 8 גיגה-בייט זיכרון לאחסון קבצים ומדיה הניתנים להרחבה באמצעות כרטיסי microSD. נפח הסוללה עומד על 3,000 מיליאמפר/שעה, ואילו מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.1 (Oreo) הפועלת כאמור בגרסת ״Go״ החסכוני בדרישות המערכת לצד אפליקציות דלות משאבים. לא ברור מתי, אם בכלל, יזכה המכשיר לשדרוג לגרסת 9 העדכנית יותר של מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google).

מחירו המשוער של המכשיר באירופה עומד על כ-80 אירו, מה שהופך אותו לאחד המכשירים הזולים ביותר מבית שיאומי בשנים האחרונות. הוא צפוי להיות זמין ברחבי היבשת באופן מיידי.