קוואלקום (Qualcomm), הכריזה על מודם חדש המקרב את העולם המחובר לדור החמישי: X24 LTE הוא המודם המתקדם ביותר כיום בשוק המסוגל לספק מהירות העברת נתונים בקצב של לא פחות מ-2 גיגה-ביט/לשנייה, כשנכון להיום המודמים המהירים ביותר מציעים מהירות מרבית של 1.2 גיגה-ביט/לשנייה ברשתות LTE.

המודם, שמיוצר בתהליך ייצור FinFET ממוזער במיוחד בגודל של 7 ננו-מטר, הוא גם הראשון להציע יכולת אגירה של שבעה ערוצי תדר, כשבמקביל הוא גם תומך ב-MIMO 4×4 עם יכולת אגירה של חמישה ערוצי LTE. קוואלקום כבר הודיעה שהמודם התקבל אצל מספר יצרניות לבדיקת יישום, ושהיא מצפה שכבר לקראת סוף 2018 יהיו מכשירים בהם הוא ישולב. במקביל היא תשתף פעולה בתערוכת MWC 2018 שתתקיים בסוף החודש עם אריקסון (Ericsson), נטגיר (Netgear) וטלסטרה (Telstra) כדי להדגים את יכולת העברת הנתונים המהירה.

טכנולוגיות 5G צפויות לשנות עד ללא היכר את טכנולוגיית המובייל שאנו מכירים כיום. הטכנולוגיה, מרחיבה את רוחב הפס של הסמארטפונים כך שכמעט ולא נצטרך להתחבר ל-WiFi הציבורי. משתמשי הטכנולוגיה יוכלו להוריד ולהעלות תכנים במהירות עצומה, לבצע שיחות וידאו באיכות טובה הרבה יותר, חיבור קבוע, ובמהירות אדירה, לטכנולוגיות ענן ושיפור משמעותי בקיבולת טכנולוגיות המציאות הווירטואלית (VR), המוגברת (AR) והמורחבת (XR) – בעלות נמוכה יותר ובזמן תגובה נמוך במיוחד של פחות מאלפית השנייה.

אלכס קאטוזיאן, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של חטיבת המובייל של קוואלקום, התייחס הבוקר לבחירת מעבד החברה כמעבד הסטנדרט של ענקיות הטכנולוגיה לשנת 2019 ואמר: "כפי שעולה מעבודותינו הקודמות עם ענקיות הטכנולוגיה המובילות בעולם, וכפי שהצגנו בעבר עם טכנולוגיות הקישוריות הסולארית הקודמות של קוואלקום, ה-G3 ו-ה-G4, אנו מתחייבים לנצל את המומחיות והמנהיגות הטכנולוגית שלנו על מנת להביא להשקה מוצלחת של טכנולוגית ה- 5G NR שצפויה לשנות ללא היכר את עולם הקישוריות הסולארית שאנחנו מכירים כיום".

קרא עוד:  פיתוח חדש יאפשר לשנות צבע ועיצוב על כל מוצר - בלי לקנות חדש