קוואלקום (Qualcomm), מיצרניות המערכות על השבב המובילות בעולם, חשפה אתמול באופן רשמי את שבב הדגל הבא שלה, ה-Snapdragon 820.

ה-Snapdragon 820 יושק לכל המוקדם במחצית הראשונה של 2016, וזה אומר ככל הנראה שעד יוני 2016 עדיין לא יגיעו לחנויות מכשירים המבוססים על המערכת החדשה. עם זאת, ייתכן כי כבר בקונגרס המובייל שיתקיים במרץ בברצלונה ניתן יהיה לצפות בדגמים ראשונים.

המפרט הטכני מציע, על פניו, קפיצה יחסית גדולה לעומת ה-Snapdragon 810. המערכת החדשה תהיה הראשונה שמבוססת על ליבות Kryo ב-64 ביט שפותחו על ידי קוואלקום בעצמה. המערכת מיוצרת בטכנולוגיית FinFET, בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר, והיא תכיל 8 ליבות עיבוד וגם את השבב הגרפי Adreno 530, כך שהוא יהיה קריר מתמיד. את הפרטים הללו כבר ידענו בהכרזה עוד ממרץ, אך המידע שהוסיפה הוא בעיקר על שבב הגרפי, וגם על שבב נוסף שהוא שנכלל במערכת.

ה-Andreno 530, דור חדש של שבבים גרפיים מבית קוואלקום, יספק לדברי החברה שיפור ענק בביצועים, עד כ-40% בהשוואה לקודמו ה-Adreno 430, וכל זאת תוך חסכון של 40% בצריכת החשמל, המתורגם כמובן לחסכון בזמן הסוללה. השבב הגרפי יתמוך ב-OpenGL ES 3.2 ו-HDMI 2.0 עם פלט וידאו חיצוני עד 4K ב-60 פריימים לשנייה, גם באופן אלחוטי.

שיפור נוסף נוגע לשבב חדש המכונה ISP. מדובר בשבב לעיבוד תמונה המיועד לטפל בעיקר בקלט מהמצלמות בתמונות בגודל של עד 25 מגה-פיקסלים בקצב של 30 פריימים/לשנייה, ללא המתנה בין צילום לצילום. לדברי קוואלקום, השבב מסוגל לתמוך בעד שלוש מצלמות – אחת מקדימה, שתיים מאחור, לשפר את מהירות המיקוד (פוקוס) ואת פלט הצבעים.

קרא עוד:  מעבד מסתורי של קוואלקום הופיע ב-Geekbench. האם זה Snapdragon 865?

בחברה מתכננים להשיק שבבים נוספים כמו ה-Snapdragon 818 שישולב עם שבב גרפי מעט חלש יותר בדמות ה-Adreno 510.

בכל הנוגע לביצועים, קוואלקום לא חשפה מה היכולות של ה-Snapdragon 820, אך לפי מבחנים ראשונים שעלו לרשת, הוא מצליח לספק כ-30% יותר ביצועים בהשוואה ל-Snapdragon 810.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.