יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) לא מתעלמת מאף תחום בשוק הטכנולוגי ועם עלייתם של הרמקולים החכמים כמו Amazon Echo, Google Home ואחרים, היא מכריזה על שבב ייעודי המיועדים למוצרים הבאים בשוק.

החברה חשפה זוג מערכות-על-שבב חדשות (SoC), ה-APQ8009 ו-APQ8017. אלו תומכים בטכנולוגיית קול בשדה רחוק, המסייעת בהאזנה לפקודות קוליות ממרחק רב מהרמקול (לדוגמה: מסוף החדר בבית) ומשלבת מערכת ביטול רעשים.

השבבים החדשים תומכים בעבודה במקביל, כלומר מספר רמקולים הפזורים בבית יכול לתפקד כמו רמקול אחד. ניתן גם לנצל מספר רמקולים להאזנה למוזיקה יחד או שכל רמקול ינגן שיר נבחר אחר. כל יצרנית תוכל להתאים לעצמה את הצורך המדויק כמו מימוש חיבורים שונים, התאמת האפליקציות למובייל או שימוש במערכת הפעלה בהתאמה מלאה כמו לינוקס (Linux), אנדרואיד (Android) ועוד.

הפלטפורמה תומכת בכל המסייעות הוירטואליות השונות כמו Google Assistant או Amazon Alexa, וכן הזרמת תכנים, קידוד ופענוח אודיו ועבודה בצורה אלחוטית ושליטה מרחוק.

בקוולאקום מייעדים את המערכות הללו ליצרניות שונות המעוניינות לפתח רמקול חכם, לכן לא נופתע אם נראה בשנה הבאה הצפה בשוק של מוצרים דומים.