מותג האופנה האמריקני פוסיל (Fossil) מציג שעון חכם חדש בשם Q Control, הראשון מתוצרת החברה המיועד לשימוש תוך פעילות ספורטיבית. השעון מותאם לריצה ושחייה (אם כי לא לצלילה), וכולל מסגרת חיצונית רגישה למגע המאפשרת גישה מהירה להפעלת אפליקציות שונות. רצועת סיליקון גמישה אמורה להתאים במיוחד לאימוני כושר, אך ניתן להחליף אותה בכל רצועת שעון סטנדרטית בעובי 20 מ״מ.

מפרט השעון, המבוסס על מערכת ההפעלה Android Wear 2.0, כולל שבב Snapdragon Wear 2100 מתוצרת חברת קוואלקום (Qualcomm), ארבעה ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה, וחיבורי Bluetooth ו-WiFi אלחוטיים – ללא קישוריות סלולרית.

זהו השעון הראשון של פוסיל הכולל גם חיישן למדידת דופק, אך החברה לא מתכוונת להשיק אפליקציה ייעודית מתוצרתה בשלב זה ומסתפקת בתמיכה באפליקציות חיצוניות כדוגמת Google Fit ו-Runtastic. השעון יכול להתחבר הן לטלפונים מבוססי אנדרואיד (Android) והן למכשירי אייפון, ומחירו בארה״ב עומד על 275 דולרים.

ה-Q Control מבוסס למעשה על דגם ה-Vapor של חברת Misfit, אותה רכשה פוסיל לפני כשנתיים תמורת כ-260 מיליון דולרים. Misfit עדיין מציעה את מוצריה כמותג עצמאי ונפרד מזה של פוסיל, כך שה-Q Control נועד כנראה ללקוחות המחפשים מוצר אופנתי, ומוכנים לשלם מחיר גבוה יותר בעבורו.