אנדרואיד 4.1 (JellyBean)

אמש בכנס המפתחים השנתי של גוגל, כאשר הוכרזה גירסא 4.1 של אנדרואיד, אשר אולי לא כוללת שינויי ממשק מהותיים אבל כוללת מספר רב של שינויים מתחת למכסה המנוע אחד מהם הוא שיפור מהותי בביצועים.

המלחמה באיטיות

אנדרואיד 4.1 (Jelly Bean)

בחברה בחרו בגירסאות האחרונות של אנדרואיד להתמקד בחוויית השימוש, בעוד שב"קסטה" (גירסא 4.0) עברה מערכת-ההפעלה עיצוב מחדש לגמרי, ב"סוכריית גומי" (גירסא 4.1) מתכוונים בחברה לשפר את מהירות התגובה של מערכת ההפעלה באמצעות "פרויקט חמאה" (Project Butter), ככל הנראה על משקל הביטוי השגור באנגלית "חלק כמו חמאה".

בכנס המפתחים הציגה גוגל ווידאו של שני מכשירי גלקסי נקסוס, האחד מריץ את קסטה ושני את סוכריית גומי, הם צולמו באמצעות מצלמת ווידאו במהירות גבוהה, המסוגלת ללכוד עד 300 תמונות בשניה, ניתן לראות כי מכשיר הנקסוס אשר מריץ את סוכריית גומי, מגיב מהר יותר ואף מציג אנימציית מעבר חלקה יותר (בהמשך).

באתר המפתחים של אנדרואיד שופכים אור ומסבירים כיצד הושג השיפור במהירות התגובה של מערכת-ההפעלה מציינים כי הממשק מצוייר בקצב של 60 תמונות לשנייה ועל-מנת להבטיח אנימציות חלקות וחווית שימוש ללא "גמגומים" מיושמיים לכל אורך מערכת-ההפעלה מספר טכניקות כמו V-Sync, מתן עדיפות גבוהה ושימוש בכוח של המעבד כאשר מזוהה מחוות מגע על המסך, חיזוי מיקום האצבע של המשתמש ו-Triple Buffring.

בנוסף משחררת גוגל כלי למפתחים הנקרא Systrace המסוגל לספק מידע אודות הפעולות והמשאבים של מערכת ההפעלה במקביל לפעילות של היישום באמצעות ואמור לספק למפתחים תמונה ברורה יותר אודות הביצועים של היישום ומערכת ההפעלה.

קרא עוד:  הגיע לישראל: Mi Note 10 הושק במחיר של 2,490 שקלים

באמצעות כל האמצעים הללו בגוגל מקווים להפוך את סוכריית גומי לגירסאת האנדרואיד המהירה ביותר עד כה ולספק למשתמשים חווית שימוש חלקה, מהנה ונטולת תקיעות.

וידאו: JB מול ICS במבחן המהירות

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.