זה נראה כי רק לפני זמן קצר התעוררנו באמצע הלילה בשביל לעדכן אותכם בהכרזת גוגל על גרסת ה-ICS 4.0. אבל עכשיו, פחות משנה אחרי גוגל הציגה הערב את הגרסה הבאה של המערכת המצליחה, תכירו את אנדרואיד 4.1 המכונה גם Jelly Bean.

העדכון החדש במערכת הקינוחים של גוגל, לא מביא מהפיכה ממשית כקודמו ה-ICS, אך ללא ספק מספק כמה שיפורים לא רעים, שהראשון והמסקרן ביניהם הוא ללא ספק Project Butter שיהווה חיבור טוב יותר בין החומרה הממשית שהמכשיר מכיל ובין התוכנה, הלא היא האנדרואיד שתהפוך לידידותית יותר למשתמש ותהפוך לקלה ומהירה הרבה יותר לשימוש. עוד חשפה גוגל כי פיתחה מערכת אשר תשולב בגרסה החדשה ותעזור בשמירה על חיי הסוללה במכשיר בכך שתאפשר למערכת שליטה טובה יותר במעבד ותפחית את פעילותו לרמה המינימלית האפשרית בזמן שהוא לא בשימוש.

עברית משופרת
גוגל הציגה מספר חידושים חדשים בנוגע לממשק המשתמש, למרות שלא מדובר בשינויים גדולים מדי, אנחנו לא מתנגדים. התוספת הראשונה לממשק המשתמש נוגעת לשפות השימוש במכשיר, כך גוגל מוסיפה תמיכה ב-18 שפות נוספות וכן גם עברית משופרת, ושיפור בשפות הנכתבות מימין לשמאל. התוספת השנייה מביאה את האפשרות לשינוי אוטומטי של גדלי הווידג'טים בין מסכי הבית. כעת לא צריך יותר לדאוג האם יש לנו מספיק גודל במסך הבית – הווידג'ט אוטומטית יותאם לשם.

קרא עוד:  גוגל מסבירה מדוע מחוות המגע ב-Android Q מהירות ונוחות יותר לרוב המשתמשים

הקלדה קולית, Google Now
עוד תוספת נכבדת לגרסה החדשה נוגעת לאפשרויות ההקלדה הקולית זמינה כעת – גם ללא חיבור לאינטרנט, כך שההקלדה תהיה מהירה יותר, וכן גם תחסוך מעט יותר בשימוש באינטרנט. גוגל ציינה כי בשלב הראשון, השימוש בהקלדה הקולית תתאפשר בשפה האנגלית, אך הודיעה כי "בקרוב מאוד" התכונה תגיע גם לשפה העברית, גוגל אף פרסמה על המסך הענק הפרוש בהכרזה "שלום דוברי עברית!", אנחנו הופתענו. גוגל אף הציגה את מנגנון החיפוש הקולי המחודש המכונה Google Now,  אשר מופעל ע"י תוכנה שלומדת את המשתמש, ואף מנהלת דו-שיח (קצת בדומה ל-Siri)/ ה-Now עונה לשאלות וגם משתמש במידע כגון מיקום המשתמש וכך "חוזה" מראש את שאלות המשתמש לאחר שלומד את העדפותיו.

וידאו: הכירו את Google Now

גם ממשק המצלמה משתדרג, וכעת ניתן לצפות בתמונות בצורה נוחה, מייד לאחר צילומן, פשוט- בהסטת האצבע על המסך מימין לשמאל, ובכך גם לבצע פעולות כגון שיתוף, מחיקה ועריכה בצורה מהירה ואינטואיטיבית, שלאחריה תוכלו לחזור למצלמה בצורה מהירה, פשוט- בהסטת האצבע על המסך משמאל לימין. גם מנגנון ההתראות משתפר, וכעת מסוגל להציג מידע נוסף, כל למשל ניתן להרחיב ולצמצם את וויג'ט נגן המוזיקה בחלונית ההתראות, ובכך לחשוף יותר כפתורי שליטה בנגן. לא רע.

גוגל ציינה כי יצרניות מכשירי האנדרואיד יקבלו את העדכון כבר עכשיו, בכדי שיוכלו להתאים אותו למכשיריהם ולשחרר עדכונים באופן מהיר יותר. גוגל אף הכריזה כי הגרסה החדשה תחל להגיע מאמצע יולי בעדכון אלחוטי OTA למכשירי ה Galaxy Nexus וכן למכשירי הטאבלט Motorola Xoom ו-Nexus S. ערכת הפיתוח (SDK) זמינה למשתמשים החל מהלילה, כך שאנחנו בטוחים כי לא מעט אפליקציות יותאמו בצורה מיטבית עד לפרסום המלא של הגרסה.

קרא עוד:  בתמונות ראשונות: Nokia 7.2 מציג מצלמה משולשת בגוף דקיק

עוד בנושא:

וידאו: אירוע ההכרזה

וידאו: כך נראה ממשק המשתמש המעודכן