לאחר סדרת הכרזות רחבה של גוגל (Google) בכנס המפתחים Google I/O 2016, שברה החברה את השקט הסורר סביב Project Ara, פרויקט הטלפון המודולרי, שכזכור, יאפשר לנו להרכיב את הטלפון ממודולים שונים, בהתאם לצרכים שלנו, לשנות ולשדרג כל מודול עם הזמן כמו מצלמה, סוללה, מסך ויכולות עיבוד – מבלי להחליף טלפון חדש.

לדברי גוגל, שבפעם הראשונה חשפה פרטים ראשונים מאז ההכרזה של מוטורולה על הפרויקט ב-2013, הדגם הראשון המיועד לשימוש עבור מפתחים יגיע כבר בסתיו הקרוב, אותו הציגה גוגל במסגרת האירוע וכי המוצר הסופי לציבור הרחב יגיע מתישהו ב-2017, וזו בשורה מאוד משמעותית.

המודולים שייתמכו בהחלפה הם פחות מהתכנון המקורי: כך ניתן יהיה לשדרג את המצלמה, הרמקולים, צג משני בטכנולוגיית E-INK ועוד הרחבות נוספות שיוצרו על ידי מספר חברות החברות בפרויקט כמו טושיבה, סוני, סמסונג, TDK ועוד. החלפה תתבצע בקלות מאוד, זאת על ידי כניסה לאפליקציה ובחירת המודול הרצוי לשינוי או אפילו באמצעות פקודת OK Google מבלי צורך לכבות את הטלפון בזמן ההחלפה.

הבסיס שעליו יורכבו המודולים השונים הוא מסך בגודל 5.3 אינץ', עליו מוטמע הלוח המרכזי שיכלול את יחידת העיבוד, זיכרון העבודה (RAM) והאחסון (ROM), האנטנות והחיישנים השונים. מעבר לכך, בעתיד גוגל תשיק מספר גדלים של אותו בסיס והמודולים השונים ייתמכו בגדילה או הקטנה של בסיס המסך.

בגוגל מאמינים כי חברות נוספות יצטרפו לפרויקט לאחר השקתו. מה שבטוח, מדובר בטלפון מאוד צבעוני שנראה שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד היום ולא בטוח שהוא אכן יתאים לכל אחד.

קרא עוד:  כבר כאן: גוגל החלה בשחרור Android 10