מוטורולה (Motorola), חברת הבת של גוגל (Google) הכריזה על פרויקט חדשה שמטרתו ליצור פלטפורמה פתוחה לבניית טלפונים מודולריים. הפרויקט, שזכה לשם ארה (Ara), אמור לבנות אקו-סיסטמה של חומרה שתהיה חופשיה ופתוחה לכל היצרנים במטרה לאפשר לצרכנים הסופיים להרכיב את הטלפון שלהם מחלקים לפי רצונם.

ליבת הפרויקט מורכבת משני חלקים: ממסגרת שלדית וממודולים שישולבו בה. המודולים, לפי מוטורולה, יוכלו להיות כל דבר שקשור לתחום הטלפוניה, כולל מעבד יישומים, מקלדת, סוללה נוספת ואפילו מסך.

Project-Ara-smartphone

אם זה מזכיר לכם את Phoneblocks, אתם צודקים. למעשה, פרויקט ארה, שלפי החברה יצא לדרך לפני כשנה, יאמץ לתוכו את Phoneblocks ואת יוצרו דייב האקנס. "יש לנו חזון משותף", נכתב בבלוג שהודיע על הפרויקט. "לפתח פלטפורמת טלפון שהינה מודולרית, פתוחה, ניתנת להתאמה ומיועדת לעולם כולו". החברה אף מתכוונת להשתמש בקהילה שנוצרה סביב Phoneblocks לאורך כל התהליך הפיתוח של Ara. מעבר לקהילה, מוטורולה מתכוונת בנוסף להשתמש בסקאוטרים, שהם לפי החברה מתנדבים שיעזרו לה ללמוד כיצד אנשים מבצעים בחירות.

מוטורולה מתכוונת כבר בחודשים הקרובים לפנות למפתחים כדי להתחיל ליצור מודולים שמתאים לארה, והיא מצפה לשחרר גרסת אלפא של ערכת הפיתוח המודולרית (MDK) בחורף הקרוב.

"אנחנו רוצים לעשות לחומרה מה שפלטפורמת האנדרואיד עשתה לתוכנה: יצירת אקו סיסטמה של מפתחי צד שלישי", הודיעה מוטורולה.