עוד רגע וזה קורה: מכשיר הטלפון המודולרי מבית גוגל (Google), שזכה לשם Project Ara, צפוי לערוך הופעת בכורה בכנס ה-MWC שייערך בחודש מרץ בברצלונה.

על פי הדיווחים האחרונים, הדגם שיוצג בתערוכה יהיה מוצר מוכן, ייתכן דגם ה-Spiral 3 או ה-Spiral 2, אותם גוגל מתכננת לשווק עוד השנה. בינתיים, גורמים מעריכים כי זה יכלול לפחות 50 אלמנטים ורכיבים הניתנים להחלפה והרכבה עצמית אותם תציג גוגל במהלך התערוכה. לדברי גוגל, טווחי המחירים של חלקי הטלפון המודולרי ינועו בין 50 ל-500 דולרים – זאת על מנת שיהיו אטרקטיבים עבור הצרכנים השונים ויאפשרו החלפה של רכיבים בעלויות סבירות.

חזרתה של גוגל לתערוכת הסלול הבינלאומית לאחר קרוב לשלוש שנים שבהן לא הופיע באופן רשמי מקבלת חיזוק משמעותי נוסף כאשר היצרנית טושיבה (Toshiba) הודיעה לא מכבר כי היא משתפת פעולה עם יצרניות שבבים נוספת על מנת לספק רכיבי שדרוג לטלפון המודולרי. זאת, נוסף על כנס המפתחים שערכה גוגל בחודש שעבר בו חשפה פרטים ראשוניים על מכשיר ה-Spiral 3 – ייתכן כאמור, כי זה צפוי להיות הדגם המוצג בתערוכה.

פרויקט ה-Ara של גוגל מנסה להביא פתרון של טלפון מודולרי המאפשר למשתמשים להרכיב ולרכוש בעצמם את רכיבי המכשיר, החל מאלמנטים חיצוניים כגון גוף המכשיר, המסך והמצלמה וכלה ברכיבים פנימיים כגון שבב העיבוד, זיכרון עבודה (RAM), זיכרון אחסון ועוד – דבר שעל פי גוגל ייתר את הצורך במשתמשים להחליף טלפון חכם מדי כמה שנים, אלא רק את הרכיבים עצמם.