גוגל (Google) הכריזה על Spiral 2 שיהיה הטלפון הראשון של פרויקט ארה (Project Ara) שיוצע למכירה. כזכור, פרויקט ארה הוא פרויקט הטלפון המודולארי של גוגל שיאפשר לכל משתמש להרכיב על שלדת בסיס חלקים כפי שהוא מוצא לנכון כדי לבנות לעצמו טלפון בהתאמה אישית. חברות צד שלישי ייבנו את המודולים שניתן יהיה לשבץ במכשיר, ומשתמשים יוכלו לבחור, לדוגמה, האם להכפיל את נפח הסוללה או האם להוסיף זכרון, האם לשלב במכשיר מודול 4G או אולי לבחור מצלמה טובה יותר.

כך או כך הבסיס של המכשיר כרגע, על שלדה שנבנתה על ידי טושיבה (Toshiba), הוא מסך ברזולוציה של 1280×720 פיקסלים, עם מעבד PXA1928 של מארוול (Marvell) או Tegra K1 של NVIDIA, מצלמת 5 מגה-פיקסלים וקישוריות 3G, בלוטות' ו-WiFi.

כמ שניתן לראות הסטנדרט לא ממש גבוה, גם לא של הסוללה שתספק כעד 30% פחות זמן עבודה לעומת סוללה ממוצעת בשוק. המטרה היא לא לבדוק את המכשיר בתנאי שטח, וכרגע את 11 המודולים הזמינים עבורו (בגוגל מצפים שעד סוף השנה כבר יהיו 30 מודולים).- כולל מצלמה משופרת וקישוריות 4G.

זו הסיבה כנראה שההשקה של Spiral 2 תתבצע, מכל העולם, בפורטו ריקו, מדינה לה קשרים חזקים מאוד עם ארצות הברית וגם שוק קטן יחסית. המטרה היא לאפשר בחינה של המכשיר לבדיקה מקיפה של ה-FCC וגם כדי לבדוק את העבודה של המכשיר בתנאי שטח.

קרא עוד:  גוגל תוסיף ל-Android Q זיהוי לחיצה חזקה

עם זאת, עדיין אין תאריך מוגדר וכן לא פורסם מחיר בסיסי. כן פורסם וידאו חדש שמציג את החלפת המודולים, כולל מסך.