כיום, כאשר כמעט כל פעולה שאנו מבצעים במכשיר החכם מתבצעת רק לאחר פתיחת הנעילה וכניסה לאפליקציה מתאימה, אפשר לומר שאם יש שם משהו שיכול לעזור לנו לעבוד מהר יותר, אז כדאי לבדוק אותו מקרוב. סיבה נוספת לכך היא מיעוט כפתורי החומרה במכשירים המודרניים. זה מוביל לכך שכדי לבצע פעולות שונות צריך, שוב, קודם כל שהמסך יהיה זמין. לתמונה הזו נכנס Pressy, אביזר קטן הנכנס לשקע האוזניות במכשיר ומאפשר הפעלה מהירה של פעולות שונות, במכשירי אנדרואיד (Android) בלבד.

Pressy, רעיון כחול לבן שהחל את דרכו כפרויקט באתר מימון ההמונים Kickstarter, עם שאיפה לגיוס של 40 אלף דולרים', וסיים עם 28,818 משקיעים וגיוס של לגייס למעלה מ-695 אלף דולרים, אמור לספק את הפתרון לשאיפות נוחות השימוש לעיל

כפתור זעיר
pressy_3הכפתור, בגודל ובצורת מחבר אוזניות, מגיע בתוך מנשא קטן המחובר למחזיק מפתחות, וארוז באריזת קרטון פשוטה. מלבד מחזיק המפתחות, ניתן גם לחבר את המנשא לכבל האוזניות, כך שבעת השימוש באוזניות במכשיר יהיה ניתן לאחסן את הלחצן בצורה בטוחה מבלי לדאוג שיאבד. יזמי המוצר אף דאגו שלא נצטרך מאמץ רב לחפש את האפליקציה וצרפו על האריזה קוד לסריקה עם קישור ישיר להורדה וכן קוד הפעלה לאפליקציה, בלעדיו לא ניתן להשתמש בה. ההפעלה של הלחצן פשוטה מאוד. לאחר התקנת האפליקציה, מכניסים את הלחצן לשקע האזניות ובוחרים באופציית ה-pressy. בפתיחה הראשונה ישנו הסבר נחמד כיצד מגדירים פעולה כדוגמת הפעלת הפנס בלחיצה אחת.

ממשק האפליקציה נוח מאוד למשתמש והיא כוללת קטגוריות שונות של פעולות הניתנות לעשות עם הלחיצה על הכפתור: שיחות, הודעות מצלמה, פנס, הקלטה, וידאו, מדיה, שינוי הגדרות במכשיר והפעלת אפליקציות שונות. קביעת ההגדרות פשוטה מאוד. לדוגמה, בלחיצה על הכפתור ניתן לבחור בין הפעלת כל אפליקציה המותקנת במכשיר לבין פעולות שונות. כך למשל ניתן לבחור ב-Waze, להכניס כתובת במקום המיועד לכך (כדגומת הבית או המשרד), לבחור בין אופציות הלחיצות השונות, לאשר וכל מה שנישאר לעשות הוא ללחוץ. ניתן להגדיר לכל מספר לחיצות פעולות שונות כמו לחיצה אחת היא להפעיל את  הפנס, לחיצה כפולה להפעיל את המצלמה ועוד.

אפשרות נוספת שעשויה להיות שימושית מאוד היא האפשרות לשלוח הודעה קבועה למספר מסוים או להתקשר בזריזות למספר טלפון קבוע. כך, לדוגמה, אם עולה הצורך להתקשר למספר קבוע על מנת לפתוח שער כניסה לחניון, במקום לפתוח את המכשיר מנעילה להיכנס לחייגן ולהקליד את המספר, או לחלופין ללחוץ על קיצור דרך כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור ה-Pressy פעם אחת (או שילוב של מספר לחיצות) והמכשיר יחייג למספר גם כאשר המסך כבוי. כמו כן, ניתן להשתמש במכשיר גם כלחצן מצוקה עבור ילדים, אנשים מבוגרים או כל אדם, כאשר בלחיצה  תשלח הודעה/ תבוצע התקשרות למספר מוגדר מראש.

בשלב הראשון ניתן להגדיר 3 שילובים: לחיצה קצרה אחת, שתי לחיצות או שלוש. על מנת לפתוח 9 שילובים נוספים צריך לבקר במסך ההגדרות ולאפשר לחיצה ארוכה. לאחר מכן, בלחיצה על more במסך הבחירה של אפשרויות הלחיצה ניתן להגדיר את Pressy כברירת מחדל (בדרך זו מבטלים את אפשרות הלחיצה הארוכה שבמכשיר המפעילה את שירותי גוגל, לדוגמה).

יזמי המוצר מבטיחים עדכונים שוטפים ותכונות חדשות בעתיד. למשל, בגרסה הבא יהיה ניתן להגדיר פרופיל שונה לאוזניות ולכפתור, להגדיר שעות פעולה לכל שילוב לחיצה. לדוגמא: שהפנס יעבוד רק אחרי חמש בערב, או שאותה לחיצה בבוקר תנווט לעבודה ובערב הביתה.

pressy_vs_chinese_android_button
הכפתור הסיני מימין- העתק מדיוק

חיקוי סיני בעשירית המחיר
זה קורה כמעט תמיד, ו-Pressy נפל גם הוא לבעיה המוכרת של חיקויים שמגיעים מהשוק הסיני. מוצר סיני כדוגמת MiKey של Xiaomi אשר מגיע מגיע עם אפליקציה תואמת (באנגלית) המאפשרת גם היא לבצע מגוון של אפשרויות כגון הפעלת המצלמה, החייגן, הפנס, ביצוע קריאת חירום ועוד. הלחצן עצמו נראה בדיוק אותו דבר וגם המנשא שלו מאפשר הצמדה לכבל האזניות. המחיר, איך לא, הרבה יותר זול. ניתן לרכוש חיקוי סיני במחיר של פחות מדולרים בודדים, בעוד שהמחיר של Pressy עומד על 27 דולרים לכפתור בודד ועד ל-3 מוצרים בהנחה של 20%. בנוסף, אם ברשותכם אוזניות עם לחצן תוכלו להשתמש בעזרתו באפליקציות והאפשרויות השונות.

בהשוואה בין האפליקציות נציין שהאפליקציה של MiKey  נתקעה לנו מספר פעמים בשלושה מכשירי אנדרואיד שונים, ורוב הפעמים זה קרה במכשירים עם אנדרואיד 4.4.2. בזמן שיחה זיהה הטלפון את הלחצן כאזנייה וניתן היה לדבר רק כאשר הוצא הלחצן מהמכשיר.  וגם אפליקציית Pressy נתקעה פעמיים אך אף פעם לא הפריעה בזמן שיחה ולאורך זמן הייתה יציבה יותר.

נמרוד בק, מיזמי Pressy אמר: "הסינים חיקו אותנו אחד לאחד, גם את הכפתור וגם חלק מהפיצ'רים. הגשנו בקשה לפטנט עוד לפני השקת המוצר בקיקסטארטר, ברגע שזה יאושר אנו נתבע אחורה".

לסיכום, Pressy הוא גאדג'ט כחול לבן חביב ושימושי, קטן מידות וגדול במספר הפעולות הניתנות לביצוע איתו. מצד אחד יש לו אפליקציה עם ממשק מצוין עם שירות עדכוני באגים ותכונות, נוח מאוד לנשיאה וכל אחד יכול למצוא לו שימוש. מצד שני, מידותיו הקטנות עלולות לגרום לאיבודו בקלות ומחירו יגרום ללקוחות לחשוב פעמיים לפני שהם קונים במיוחד כאשר קיים בשוק חיקוי זול בהרבה. אבל המחיר, מה יהיה עם המחיר?