מלחמת הכפתורים החלה: Xiaomi, יצרנית המכשירים הסינית השיקה את ה-MiKey, לחצן השליטה למכשירי האנדרואיד המיועד להתקנה ביציאת אוזניות ודומה להפליא ל-Pressy הישראלי.

לחצן השליטה הזעיר מיועד למקום שלרבים לא תמיד שימושי – שקע האוזניות ומאפשר לקבוע הפעלת תכונות או אפליקציות בסמארטפון באמצעות מספר לחיצות שקבענו מראש. אם לדוגמה נרצה לשלוח SMS, נוכל להגדיר שמסך כתיבת ההודעות יפתח לאחר 2 לחיצות קצרות על הלחצן. באופן דומה נוכל להפעיל גם אפליקציות שונות.

המוצר מגיע עם אפליקציה תואמת (באנגלית) המאפשרת לבצע מגוון של אפשרויות כמו הפעלת המצלמה, החייגן, הפנס, ביצוע קריאת חירום ועוד. הוא מגיע גם עם תופסן לחיבור למחזיק לאוזניות, כך שכאשר מאזינים למוזיקה דרך יציאת האוזניות, ניתן להוציא את הלחצן ולאחסנו שם.

הפרש מחירים גדול

בהשוואה למתחרה הישראלי, ה-MiKey נראה מעט יותר מקצועי וייתכן כי הפונקציות באפליקציה רחבות יותר. אך בכל הנוגע למחיר, ידם של הסינים על העליונה – ובגדול. בעוד Pressy עדיין לא הושק רשמית ונמכר במחיר של $27 ליחידה (כ-93 שקל) או $50 לזוג, ה-Xiaomi MiKey נמכר במחיר מבצע של 6 שקלים ו-80 אגורות.

הפרש כה ניכר מעלה שאלות רבות כמו מהי איכות המוצר והאם הוא “מספק את הסחורה”, אך מצד שני קשה שלא לתהות כיצד Pressy המתחרה מגיע לעלות של פי 14 (!) מאשר ה-MiKey שמבצע את אותה הפונקציה בדיוק.

את הלחצן ניתן לרכוש כבר עכשיו דרך אתר TinyDeal.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.