פנסוניק חשפה היום במהלך מפגש העיתונאים של תערוכת CES2013 שורה של חידושים בתחום האלקטרוניקה הבידורית הכוללים בין השאר תוכנה להתאמת המסך למשתמש (My Home Screen), תוספת של טכנולוגיה לזיהוי פנים (Face Recognition), טכנולוגיה לזיהוי קולי (Voice Interaction), שידרוג יכולת שיתוף והעברת התכנים (Swipe and Share) ועט מגע אינטראקטיבית (Interactive Touch Pen) המאפשרת לצייר על הטלוויזיה.

שירו קאטיגימה (shiro Katijima) נשיא פנסוניק בצפון אמריקה הסביר כי השנה פנסוניק שמה דגש בקו המסכים שלה על התאמת המסך לכל אחד מהמשתמשים בבית ושדרוג כל מה שקשור לממשק המשתמש שנדרש לתמרן בין ריבוי תכנים. בתוך כך הציגה החברה תוכנה חדשה בכל מסכיה מסדרת Smart Viera שנקרא "My Home Screen", התוכנה החדשה בשילוב עם מערכת חדשה לזיהוי פנים שהטמיעה החברה בקו המסכים החכמים, מאפשרת לעד 5 משתמשים להגדיר את מסך הבית שייפתח בכל פעם שהם יפעילו את המסך ויכיל את האפליקציות, התכנים והתוכניות שמעניינים אותם. עם פתיחת המסך מערכת ה- Face Recognition תזהה את פניהם ותעלה עבורם באופן אוטומטי את מסך הבית כפי שהגדירו מראש.

עוד הכניסה פנסוניק לקו המסכים שלה תוכנת " 2.0"Swipe and Share המאפשרת בהחלקת אצבע וללא צורך בהורדת אפליקציה ייעודית, לצפות במסך בתוכן הנמצא בסמארטפון או בטאבלט ואף להעתיקו למסך וכל זאת בצורה אלחוטית דרך ה- WIFI המובנה שבמסך. הטכנולוגיה אף מאפשר לבצע USB SHARING ולשמור את הקבצים שהועברו למסך על גבי התקן USB המחובר אליו.

לקוחות פנסוניק אף יוכלו השנה לכתוב ולצייר על גבי המסך שלהם. החברה הציגה עט מגע אינטראקטיבי (Interactive Touch Pen) שיודע להסתנכרן עם המסך, לנתב בין התפריטים השונים ואף לייצר עריכה דיגיטלית לתמונות שכבר צולמו. העריכה הדיגיטלית כוללת הקדשה אישית לתמונה, שינויי יחס התמונה, שינוי הבהירות וכיו"ב. התמונות שעברו עריכה יכולות להישמר במסך ואף להישלח בצורה אלחוטית, דרך ה-WiFi המובנה שבמסך לסמארטפון או לטאבלט.

החל מהשנה מטמעה פנסוניק במסכיה מערכת להפעלה קולית (Voice Interaction) המאפשרת שליטה על הערוצים, עוצמת השמע ומעבר בין התכנים השונים שבמסך. המערכת אף יודעת לקרוא טקסט המופיע על המסך ברמת שם האפליקציה, מספר הערוץ, שם התוכניות, תקציר התוכנית וכיו"ב.

פנסוניק הציגה שני שיתופי פעולה מעניינים. האחד עם חברת YouTube במסגרתו פותחה אפליקצייה חדשה לסמארטפון בשם "YouTube Send To TV", המאפשרת להפוך את הסמארטפון לשלט רחוק לסרטוני יוטיוב. המשתמש מוריד את סרטוני היוטיוב המענינים אותו לתוך הסמארטפון מסדר אותם כרצונו ואז בהחלקת אצבע מעביר אותם לצפייה מהסמארפון לאחד מהמסכים החכמים של החברה.

קרא עוד:  תכירו: הטלוויזיה Vision של הונור, הראשונה עם HarmonyOS

שיתוף הפעולה השני שהציגה פנסוניק הוא עם ערוץ הקניות HSN והיישום ייקרא "HSN Shop by Remote ". במסגרת השת"פ יוכל הצרכן הצופה באחד מדגמי הSmart Viera של פנסוניק להיכנס דרך השלט של המסך למעין חנות אינטראקטיבית שנמצאת "בתוך הטלוויזיה" ובה יוצגו בשידור חי מגוון מוצרים מתחומים רבים. במהלך הצפייה בתוכנית יוכל הצרכן בלחיצת כפתור לקבל את כל המידע הרלוונטי למוצר שעניין אותו במהלך התוכנית ואף לרכוש אותו בסופו של תהליך. עוד כולל היישום כולל אפשרות לקרוא ולכתוב חוות דעת על חנויות ומוצרים ולנהל את כל תהליך הקניה באופן עצמאי, ללא שימוש במחשב בדרך המסורתית.

פנסוניק חשפה במהלך מפגש העיתונאים סדרה חדשה של מסכים הכוללת 32 דגמים מרביתם ישווקו בישראל.CES 2013- Photo - TC-L55WT60 panasonic

סדרות ה-LED
סדרת ה-LCD-LED כוללת 16 מסכים ברזולוציית FullHD (1080p), רובם ככולם עושים שימוש בפאנל IPS ALPHA משופר של פנסוניק ושמאפשר בין השאר זווית צפייה רחבה במיוחד.

קו המסכים מאופיין במסגרת דקה יותר בכ- 5%-10% מהדגם הקודם מה שתורם עוד יותר לתחושת ההיבלעות של פנל ה-LCD בתוכה. עובי מסכי הפרימיום בסדרת ה-LED ובראשם ה-WT ירד לראשונה מרף ה- 4 ס"מ. הגוון המוביל השנה של המסכים ממשיך להיות
ה- Glass&Metal, שזכה לעדכון בסדרות הפרימיום שחלקם האחורי נצבע בצבע לבן מה שתורם רבות למראה נקי יותר. בנוסף, המעמד החדש של מסכי הפרימיום של החברה שונה לחלוטין והוא נראה כפס עקלתוני בצבע שקוף מה שמוסיף לקו הנקי עניק תחושה של "מסך מרחף" בסלון.

ארכיטקטורת ה- SmarTViera של ליין מסכי פנסוניק מבוססת "ענן" עם כוח עיבוד בלתי מוגבל אך השנה פנסוניק משלבת במסכיה גם מעבד פנימי כפול ליבה (Dual Core). בדרך זאת יכול המשתמש ליהנות מכוח עיבוד לא רק בגזרת המשחקים והאפליקציות אלא גם במהלך ריבוי משימות (Multitasking) מה שלבטח ישדרג את חוויית המשתמש. בתוך כך, שדרגה פנסוניק את מהירות הסריקה של מסכי ה-LED מרמה של 1600Hz בסדרה הקודמת עד לרמה של 1800Hz ו- 3600Hz בדגמי הפרימיום.

שלושת מסכי התלת מימד המובילים בסדרת ה- LCD-LED הם ה- WT60 שהינו מסך הפרימיום בקטגוריה שמגיע בגודל 55 אינץ אליו מצטרפים דגמי ה- DT60, ה- ET60 שיוצעו בגדלים של 42, 50 ו-55 אינץ.

שלושת המסכים מגיעים עם מעבד תמונה 200Hz, התקן Wi-Fi מובנה, דפדפן אינטרנט תומך Flash ותוכנת Swipe and Share, מעבד כפול ליבה ואפשרות לשמור קבצי תמונות ווידאו מהמסך על התקן USB חיצוני. שדרוג נוסף בוצע גם בגזרת שלט המגע של המסכים שעוצב מחדש בצורה ארגונומית יותר ונוספה לו מיקרופון מובנה לטובת הפעלה קולית.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

מבחינת חיבורים כוללים כל הדגמים בסדרות ה-LED המובחרות של פנסוניק כוללות 3 כניסות USB, 4 כניסות HDMI, כניסת SD CARD, כניסת LAN ויכולת שיתוף מדיה עם המחשב האישי דרך ה-DLNA.

עוד כוללת סדרת ה- LED ארבעה דגמי דו מימד FullHD עם מעבד תמונה 50Hz: ה- E6 שתוצע בגדלי 42 ו-50 אינץ ותומכת בפלטפורמת Viera Connect, סדרת EM6, שתוצע
ב 39 ו-50 אינץ וסדרת EV6 שתוצע בגודל 39 אינץ. לשלוש אלו תצטרף סדרת ה-B6 הבסיסית של פנסוניק בגדלי 39 ו- 50 אינץ.

סדרות הפלזמה
Panasonic Camera on TVפנסוניק ממשיכה כאמור גם השנה לבסס את מעמדה כמובילה עולמית בתחום הפלזמה עם השקתם של 6 דגמים חדשים: 2 סדרות תלת מימד ו- 2 דו מימד רובם ככולם מציגים FullHD בגדלים של 50, 55, 60 ו-65 אינץ.

סדרת הפרימיום של פנסוניק השנה היא ה- VT60 (מחליפת ה-VT המוצלחת). סדרה זאת תוצע בגדול של 65 אינץ וסדרת הפרימיום המקבילה ST60 תוצע בגדלים של 50 ו- 60 אינץ.
החידושים המרכזיים בדגמי התלת מימד של פנסוניק הם: מצלמת סקייפ HD מובנית. המצלמה המוסתרת עולה מעל למסך באמצעות מנגנון מכאני שמופעל על ידי המשתמש בעת הצורך. חידושים נוספים: מעבד כפול ליבה שמאפשר עבודה בריבוי משימיות, הטמעה של טכנולוגיה לשליטה קולית על המסך דרך השלט, מערכת My Home Screen ותוכנת Swipe and Share מובנית במסך להעברת תכנים ממכשיר חיצוני לתוך המסך ושמירה התכנים מהמסך באמצעות התקן USB.

עוד ניתן למצוא במפרט של מסכי התלת מימד מנגנון Focused Field Drive 3000Hz , פנל Infinite Black ultra , דפדפן אינטרנט תומך ב- FLASH ויכולת קישוריות ((Wi-Fi מובנית ותמיכה ב-DLNA (שיתוף מדיה עם המחשב בלי מכשירים מתווכים).

ברמת החיבורים כולל הדגם 3 כניסות USB, 4 כניסות HDMI ומעבד וידאו שמסוגל לנגן קבצי MKV (פורמט שמהווה סטנדרט בקבצי וידאו HD).

סדרת S60, הינה סדרת מסכי FullHD בגדלים של 50 ו- 60 אינץ. המסכים בסדרה כוללים: התקן Wi-Fi מובנה, תמיכה בDLNA ותמיכה בתוכנת Swipe and Share. המסכים בסדרה כוללים שתי כניסות HDMI ו- USB.

הסדרה הבסיסית שתשווק השנה פנסוניק היא סדרת X60 שתוצע בגודל 55 אינץ בלבד.