חוץ מהשקת ה-iPhone 3GS בישראל על-ידי חברות הסלולר, השקות ליליות בארץ היו שמורות בעיקר לחברינו מעבר לים, אך נראה כי ישפאר מעוניינת לפזר מעט מאבק הכוכבים הזה על הקונסולת הניידת החדשה מבית סוני, הפלייסטיישן ויטה (PlayStationVita), אשר תושק בישראל ביחד עם אירופה בהשקה לילית מיוחדת בלילה שבין יום שלישי לרביעי (21.02.12) בחצות.

יחד עם אירופה
ההשקה הלילית של הויטה בישראל, תתקיים בחנויות באג קריון בצפון ובבאג קניון איילון והמכירה המיוחדת תימשך למשך שעה ולרוכשים המוקדמים של הויטה במסגרת ההשקה יוכלו לרכוש את הקונסולה במחיר מוזל של 1,569 ש"ח, במקום 1,699. בנוסף יקבלו הרוכשים חבילת הטבות הכוללת: מגן מסך, נרתיק ושובר להורדת משחק מרשת ה-PSN בשווי 250 שקלים. אם כי חשוב לציין שהקונסולה לא מגיעה עם זיכרון אחסון פנימי כלל ולקוחות ייאלצו להצטייד בכרטיס זיכרון ייעודי, שמחירו מתחיל מ-129 ש"ח עבור כרטיס זיכרון בנפח 4GB ועד 319 ש"ח עבור כרטיס זיכרון בנפח 15GB.

בשלב ראשון תושק הויטה בגירסא התומכת בתקשורת Wi-Fi בלבד וכרגע טרם ברור אם בעתיד ישפאר בשיתוף עם מפעילות הסלולר בארץ יבחרו לשווק את הגירסא אשר תומכת בתקשורת דור-שלישי שכן כרגע תלוי הדבר באישורים של משרד-התקשורת.

מעניין יהיה לראות כיצד תימכר קונסולת הויטה בארץ ובאירופה, במיוחד לאור העובדה שהיום שוק המשחקים הניידים נשלט, באופן כמעט בלעדי על-ידי מכשירי הסמארטפונים השונים ולקוחות התרגלו לרכוש משחקים באופן מיידי באמצעות חנות-האפלקציות עבור מספר דולרים בודדים, אם בכלל, זאת לעומת, עשרות דולרים שעולה משחק עבור הויטה.  סוני כנראה סומכת על ה"גיימרים" הכבדים שירכשו את הויטה, שכן סדרות משחקים כמו Uncharted, Resistance ו-Litlie Big Planet אמורים לקסום לגרעין הקשה וה"רציני" יותר של פלח השוק.

קרא עוד:  העונה העשירית של Fortnite הסתיימה עם חור שחור והרבה שאלות פתוחות

מפרט המכשיר, כזכור, כולל שילוב חסר תקדים של כל מה שאפשר לדחוס לתוך משחק נייד ואף יותר מכך: מעבד ARM Cortex A9 בעל 4 ליבות, מאיץ גרפי מדגם PowerVR SGX543MP4+, מסך מגע מסוג OLED בגודל 5 אינצ', משטח מגע אחורי תומך מולטי-טאצ', שני ג'ויסטי'ים פיזיים, חיישני תנועה בעלי 6 צירים (אקסלרומטר, ג'ירוסקופ ומצפן), כפתורי PlayStation המסורתיים, מצלמות מלפנים ומאחור ליישומי מציאות רבודה עשירים, מיקרופון ורמקולים מובנים וגם GPS.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.