זה אמור היה להיות אחד המיזמים הגדולים ביותר בשנים האחרונות – לפחות מאז המצאת כרטיס האשראי. Plastc הוא כרטיס אלקטרוני אחד, קטן, בעל מסך מגע, האוגד בתוכו את כל כרטיסי האשראי שלנו, כרטיסי מועדון וביקור למיניהם החוסך מאיתנו את הצורך לסחוב עשרות כרטיסים.

הפרויקט הצליח אלא שמשהו השתבש בדרך: יזמי הפרויקט הצליחו לאסוף תשעה מיליון דולרים בעזרת מימון המונים באתר קיקסטרטר (Kikstarter), אך באופן בלתי צפוי שליחתו של Plastc לממנים נדחה פעם אחר פעם. הסיבה הוא כפי הנראה בשל חוסר ההצלחה לגייס כספים בסיבוב השקעות נוסף, דבר הגרם לנטישת המשקיעים החיצוניים.

בפוסט שהעלו מקימי הפרויקט בדף הבית הודיעו כי בצער רב הם סוגרים את הפרויקט מכיוון שאין באפשרותם לממן את תהליך ייצורו ומרבית המשקיעים הפוטנציאליים כבר נטשו. לטענתם, משקיע חיצוני שכבר התחייב להשקיע סכום של כ-6.75 מיליון דולר נסוג ברגע האחרון מהבטחתו. כתוצאה מכך, נסגר הפרויקט ואילו היזמים מצידם כבר הודיעו על פשיטת רגל.

יחד עם זאת, לא לגמרי ברור כיצד פרויקט שכבר הצליח לגייס סכום מכובד של 9 מיליון דולרים מכ-800,000 תורמים, פושט כך את הרגל באופן מפתיע – שכן על פניו הכסף אמור היה להספיק – לפחות לשלב הייצור הראשוני. בינתיים, התורמים שכבר איבדו את כספם מציפים את יזמי Plastc בדרישות להחזיר להם את הכסף שאבד – דבר שכפי הנראה כרגע לא יוכל להתממש.