על הרעיון של כרטיס אשראי חכם כבר כתבנו בעבר כשפרויקט בשם ׳Coin׳ יכול לאפשר למשתמשים לאחסן מגוון רב של כרטיסי אשראי וכרטיסי חבר על-גבי כרטיס אלקטרוני בודד, אך ההשקה של Coin נתקלה בקשיים והחברה דחתה את מועד השקת הכרטיס לאביב 2015. את החלל שקיים בשוק כרטיסי האשראי החכמים רוצה למלא Plastc, כרטיס אשראי חכם אחר עם יישום שמשפר את הרעיון הראשוני שהוצג עם Coin.

Plastc הוא בגודל של כרטיס אשראי רגיל, הוא מצוייד בפס מגנטי או שבב לביצוע עסקאות, זיכרון פנימי לאחסון של עד 20 כרטיסי אשראי שונים, כרטיסי מועדון ואפילו קופנים שונים. במרכזו ניתן למצוא מסך מגע עם תצוגת דיו-אלקטרוני (E-Ink) והוא כולל אפשרויות קישוריות שונות כמו NFCRFID. הכרטיס מצוייד בסוללה שעל-פי הנתונים באתר החברה אמורה להספיק לזמן שימוש של 30 יום, את הסוללה ניתן לטעון באמצעות מטען אלחוטי.

על-מנת לבצע עסקה באמצעות הכרטיס תחילה יש להקיש על מסך המגע קוד בין 4 ספרות, אז לבחור את כרטיס האשראי הרצוי ולשלם כרגיל – באמצעות הפס המגנטי, השבב או קישוריות ה-NFC, ובעת ביצוע העסקה על הכרטיס החכם, תוצג תמונה בשחור-לבן של בעל הכרטיס והחתימה. הכרטיס מגיע עם יישום המותקן על גבי מכשיר הטלפון החכם המאפשר לעדכן את נתוני הכרטיס, לעקוב אחר עסקאות ואף להתריע כאשר כרטיס האשראי מתרחק מהטלפון, למעשה במקרה של אובדן הקשר עם הטלפון הכטיס ננעל ונתוני המשתמש נמחקים עד לסנכרון מחדש.

קרא עוד:  דיווח: גם מיקרוסופט רוצה להתחרות ב-AirPods

לקוחות שמתגוררים בארצות-הברית יכולים לרכוש את הכרטיס החכם במחיר של 155 דולר, יקר משמעותית מ-Coin המתחרה, אם כי מדובר בכרטיס חכם יותר, שאינו דורש היערכות מקדימה של יצרני הקופות או הכרטיסים. הכרטיס צפוי להגיע אל הלקוחות בקיץ 2015.