נראה כי מכשיר ה-Pixel 2 XL לא מקבל מנוח, כשהפעם מצטייר כי פאנל ה-P-OLED אשר נמצא בשימוש במכשיר נצרב בקלות, גם בשימוש סביר לגמרי.

הדיווח מגיע הפעם מעורך של אתר Android Central, אלכס דובי, שהעלה לחשבון הטוויטר שלו תמונה בה ניתן לראות את מסך ה-Pixel 2 XL מציג תמונה אפורה כשבתחתית שלה ניתן להבחין בבירור ב'צריבה' של פס וכפתורי הניווט של אנדרואיד. התמונה מלווה בכיתוב "זוהי צריבה קשה על מסך ה-Pixel 2 XL לאחר אולי שבעה ימים של שימוש". נראה כי הסוגייה אינה מבודדת רק למכשיר של דובי ולציוץ ישנן עשרות תגובות של רוכשים חדשים שמציינים כי הם נתקלים בתופעה גם במכשיר שלהם.

יש לציין כי בניגוד למסכי LCD שנוטים לסבול מצריבה זמנית, במסכי OLED תופעת הצריבה נוטה להיות קבועה אך היא מתרחשת לאחר תקופה ארוכה יותר של שימוש או כאשר המסך נותר זמן רב על על אותה התמונה או בבהירות מרבית. בנוסף, צריבה של כפתורי ניווט על מסכי OLED היא תופעה שכיחה למדי וכשהציגה סמסונג (Samsung) את מכשירי ה-Galaxy S8, המכשיר הראשון שלה עם כפתורי ניווט על המסך, היא הטמיעה בהם מנגנון 'שמזיז' את הכפתורים על גבי המסך כדי למנוע צריבה. למרות כל אלה לא היינו מצפים ממכשיר בן שבוע להיצרב בקלות שכזו.

גוגל מצידה ציינה כי בודקת את הנושא שכן והוציאה הודעה על כך: "כל המוצרים שלנו עוברים בקרת איכות מחמירה לפני השקתם ובייצור של כל יחידה. אנו בוחנים את הסוגייה הזו."

פאנל ה-P-OLED שמיוצר על ידי LG היה צריך להיות אחת מנקודות החוזק של מכשיר ה-Pixel 2 XL אך זה סובל ממגוון של בעיות שבמקום זיכו את מכשיר הדגל החדש של גוגל בלא מעט כותרות שליליות. רק השבוע דיווחנו על כך שמסקירות ראשונות עולה בעיה של חוסר אחידות או גרעון בצבעי המסך, זווית צפייה בעייתית הגורמת להופעת גוון כחלחל כאשר מחזיקים את המכשיר בזווית ונטייה לצבע כהים וירקרק. לא ברור האם יש קשר גם לבעיות התצורה של V30 שכן טכנולוגיית הפאנל המיוצרת על ידי LG זהה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.