גולשים שהגיעו לאחרונה לאתרי קניות כמו אמזון (Amazon), איביי (eBay) אטסי (Etsy), פורומים ובלוגים עצמאיים וודאי הבחינו כי מדי פעם התמונות אינן מוצגות באתרים אלה. במקום זאת, מופיעה הודעה מאתר Photobucket הקוראת לבעלי התמונות לשלם עבור היכולת להציג ולהשתמש בה באתרים חיצוניים. הסיבה: שינוי שנעשה בתנאי השימוש של שירות האחסון הדורש לשלם עבור היכולת המדוברת.

אתר Photobucket הוקם בשנת 2003 וזה איפשר למשתמשים לאחסן תמונות בנפח של עד 2 ג'יגה-בייט בחינם. בשירות מאוחסנות מעל ל-10 מליארד תמונות ורשומים אליו מעל ל-100 מליון משתמשים בניהם נמנים אתרים שונים אשר נוהגים לעלות תמונות לגלריה של Photobucket. כעת עם השינוי שבוצע בתנאי השימוש נחסמת אחת מהיכולת שהפכו את השירות לכה פופולרי ועל מנת לאפשר הצגת תמונות באתרים חיצוניים נדרשים משתמשים לשלם סכום של 399.99 דולר לשנה. סכום גבוה, במיוחד בהשוואה לשירותים אחסון תמנות מתחרים וחדשניים יותר כמו: תמונות גוגל (Google Photos), פליקר (Flickr), וואן-דרייב (OneDrive) ואפילו שירותי אחסון מקצועיים.

משתמשי Photobucket כועסים

כצפוי, אלפי משתמשים מצאו אצלם כי התמונות הפסיקו להיטען ואת זעמם הפנו כלפי ההתנהלות של שירות האחסון שביצע שינוי בהסכם השימוש, שינוי עליו הכריזה החברה ברשומה קצרה שעלתה לפני כשבוע לבלוג הרשמי. ברשומה צויין כי ב-20 ביוני עודכנו תנאי השימוש בשירות ועל משתמשים להיערך בהתאם. לא צויין כי החברה מתכוונת לחסום גישה להצגת התמונות באתרי צד-שלישי או על הסכום הגבוה שידרשו משתמשים לשלם על-מנת לאפשר יכולת זו. אם לא די בכך למרות שישנה יכולת להוריד מהאתר תמונות ואלבומים, מספר משתמשים מדווחים כי הם לא מצליחים להוריד מחשבונם את התמונות ואלה הוחלפו בתמונת הדרישה לתשלום – כך שלמעשה התמונות מוחזקות כבנות ערובה.

קרא עוד:  עוד פעם? נחשף מאגר גלוי עם פרטי מאות מיליוני משתמשי הרשת החברתית פייסבוק

מאתר Photobucket לא התקבלה תשובה שהתייחסה לנושא לעומק ולחשבון הטוויטר עלה הציוץ הלקוני "תודה על המשוב והשאלות. אנו עושים כמיטב יכולתנו להגיב לכם כמה שיותר מהר, תודה על הסבלנות".