פלאפון נכנסת לעולם האינטרנט של הדברים (IoT). במסיבת עיתונאים שערכה החברה במשרדיה בגבעתיים היא הציגה פתרונות המיועדים לארגונים גדולים במגזר התעשייה, התשתיות, התחבורה והרכב. בנוסף היא הציגה לראשונה את Pelephone Car, התקן לרכב אשר מטרתו ליהפוך את הרכב לחכם יותר.

 כדי לממש את החזון שלה אודות האינטרנט של הדברים משתפת פלאפון פעולה עם טלית (Telit) ו יבמ (IBM) כדי להקים פלטפורמת ענן מאובטחת ושתי רשתות ייעודיות בשיתוף אריקסון (Ericsson): רשת CAT-M המיועדות לשמש תעבורות בנפחים גדולים כדוגמת וידאו וקול, ורשת NB-IoT המיועדת לחיישנים רבים הצורכים משאבי רשת צרים שתפעל על בסיס קומת מפסרים נפרדת מאשר רשתות הסלולאר הנוכחיות.

פלאפון תציע פתרון מקיף ללקוחות הכולל חיישנים שונים המתאימים לפתרון וכן פלטפורמת שליטה מותאמת המסוגלת לקלוט מידע מאלפי חיישנים ותהיה נגישה מכל מכשיר. בנוסף, ציידה פלאפון את החיישנים בסים חדש וייעודי לרכיבי IoT לעבודה בתנאי עבודה קשים.

לרכב חכם יותר

כאמור השיקה פלאפון היום גם את Pelephone Car התקן קטן אשר לפי החברה שיכול להפוך כל רכב לרכב חכם. החברה ציינה סקר ממנו עולה כי 86% מהרכבים בישראל עדיין לא מחוברים ל-WiFi כשבמקביל 64% מהנסקרים הביעו רצון ברכב חכם במידה עזו או אחרת.

Pelephone Car הוא התקן OBD2 המתחבר לשקע ברכב ומספק רשת אלחוטית פנימית עם נתב שמתחבר לרשת LTE. ההתקן ינוהל בעזרת אפליקציה ייעודית ויאפשר לקבל את שירותי המוזיקה והטלוויזיה של פלאפון, להציג את מיקום הנוכחי של הרכב, לספק מידע על התנהגות הנהג וקבלת התראות על התנהגות חריגה, וכן הציג התראות באמצעות מחשב הרכב שקשורות צריכת דלק, תקלות וכדומה.

קרא עוד:  קוואלקום מדגימה צילום וידאו ב-8K עם Snapdragon 865

"בישראל צפויים להיות 17 מליון מכשירי אינטרנט של הדברים שמחוברים לרשת עד לשנת 2020 ולכן אנחנו נערכים עם פתרון מקצה לקצה, החל מאפיון הצורך, דרך בחירת הפתרון והתקנה ועד תמיכה ושירות ללקוחות עסקיים. אנחנו גם משיקים את הדור החדש של הרכב – רכב חכם שמעניק חווית משתמש שלמה וייחודית: חיבור בין עולם ה-WiFi והמולטימדיה, לעולם הדיאגנוסטיקה ואיתור הרכב",  אמר אילן סיגל, סמנכ"ל שיווק של פלאפון.

פתרונות ה-IoT השונים של פלאפון זמינים כבר היום ללקוחות החברה, כאשר השירות Pelephone Car זמין להרשמה מוקדמת ויושק בפועל באמצע החודש הבא.