גוגל (Google) השיקה שירות תשלומים אלקטרוני חדש בשם "Pay with Google", אשר מאפשר למשתמשים לשלם בחנויות ובתי עסק באמצעות הטלפון הנייד, באופן אלקטרוני. לצורך כך משתמשת גוגל בטכנולוגיית Google Payment API, אותה הציגה בכנס I/O האחרון, אשר תוטמע בהדרגה בבתי עסק ברחבי ארה"ב ולאחר מכן גם בעולם.

ההבדל העיקרי בין השירות החדש לבין שירות התשלומים Android Pay, שגם הוא בבעלותה, היא היכולת להשתמש במספר כרטיסים שונים, במקום בכרטיס אחד שקשור ישירות לחשבון הבנק. כך למשל, כל משתמש אשר אי פעם הכניס פרטי כרטיס אשראי מסוים כאשר שילם דרך דפדפן הכרום (Chrome), בחנות האפליקציות Google Play, למנוי עבור YouTube או אפילו בכרטיס שהכניס לחשבון ה-Android Pay – יוכל כעת לבחור להשתמש שוב באותו הכרטיס בבואו לקופה של בית עסק מסוים.

כך, למשל, יהיה ניתן לשלם במקומות מסויימים באמצעות כרטיסי חבר ספציפיים שהם גם כרטיסי אשראי (למשל, של רשתות הפארם או הסופרמרקטים). בקופה תוצג בפני המשתמש רשימה של כל הכרטיסים השמורים בחשבון שלו, ובלחיצה אחת יוכל לשלוח אוטומטית את פרטי הכרטיס למוכר, אשר ישלים את העסקה. ניתן אף לבצע זאת גם באמצעות תשלומים באינטרנט בדפדפן הכרום (Chrome). "המטרה שלנו היא שהמשתמש יוכל לשלם באמצעות חשבון הגוגל שלו בכל מכשיר, פלטפורמה או ממשק שיש", אמר פאלי בהט, סגן נשיא חטיבת התשלומים בגוגל.

גוגל אף הכריזה כי היא משתפת פעולה עם יותר מ-40 מערכות תשלום בארה"ב, כולל PayPal, כדי לגרום לכמה שיותר עסקים להציע ללקוחות לשלם באמצעות חשבון הגוגל. בנוסף הודיעה החברה כי היא משלבת את שירות התשלומים גם באפליקציות מובייל, כמו למשל Kayak או Airbnb, כדי להבטיח תשלום חלק ואוטומטי גם באמצעותן. השירות יהיה זמין ברחבי העולם בהדרגה וגם בישראל.