חברת Panasonic חשפה בכנס IFA 2017 את מסך EZ1000 בגודל 77 אינץ, שלטענתה הוא המתקדם מסוגו בעולם בקטגוריית מסכי ה-OLED שאף כויל על ידי הגורמים הבכירים ביותר באולפני הסרטים בהוליווד.

"יותר ויותר לקוחות דורשים מסך שיעניק להם חווית קולנוע ביתית לכל דבר לא רק באיכות התמונה אלא גם בגודל המסך", אומר יאשושי מוראימה, מנכ"ל מחלקת האלקטרוניקה הבידורית בפנסוניק אירופה. "לאור זאת אנו גאים להציג מסך 4k OLED בגודל 77 אינץ מסדרת הדגל EZ1000, שיושק ברחבי אירופה כבר בספטמבר הקרוב ויצטרף למסכי ה- 65" וה-55" מאותה הסדרה שהושקו בינואר השנה".

EZ1000 בגודל 77 אינץ של פנסוניק תומך בהצגת פרופיל תמונה Hybrid Log Gamma כפי שצולם ונערך במקור באולפני הוליווד, עומד בתקן ה-Ultra HD Premium  החדש ותומך בסטנדרט +HDR10 שהונהג על ידי אולפני 20th Century Fox (אומץ גם על ידי סמסונג), כך שיש לו את היכולת להציג תכני HDR ברמה הגבוהה ביותר.

מעבר לכך, הוסיפה פנסוניק למסך מספר רכיבים שמבססים אותו כייחודי בתחומו: מנגנון שיודע לחסום באופן טוטלי את מעבר האור ברמה של הפיקסל ולא רק ברמה האזורית ובכך לצמצם לחלוטין את תופעת המריחה השכיחה ורמת שחור אבסולוטית (zero black)

עוד מציגה פנסוניק במסך מעבד תמונה חדש HCX2 המאפשר לו להתמודד עם אחת הבעיות השכיחות במסכי OLED- איבוד פרטים כהים באזורים מסוימים על גבי המסך. עיבוד התמונה מתבצע על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות דוגמת טבלאות חיפוש צבעים תלת ממדיות, אשר נמצאות ברשותה של Panasonic בזכות ציוד הצילום המקצועי אותו היא מייצרת.

קרא עוד:  שירות הזרמה החינמי של Plex הושק, אבל לא בטוח שתמצאו במה לצפות

מערכת האודיו של המסך פותחה בשיתוף עם חטיבת האודיו היוקרתית של פנסוניק Technics  והיא כוללת לא פחות מ-14 יחידות רמקולים במסך – כולל 4 רדיאטורים תהודה פאסיביים, המסונכרנים עם פעולת הרעידות של רמקול הוופר (בס) של המכשיר לצורך הגברת הצלילים הנמוכים. ה-EZ1000 אף תומכת בהצגת תכני  HDR 4K ממגוון מקורות כדושמת דיסקי בלו ריי ואתרי הזרמה של ספקי תוכן אינטרנטיים כמו נטפליקס ואמזון – שירותים שנפתחו גם לקהל הישראלי בשנה החולפת.

EZ1000 בגודל 77" יחל להימכר באירופה בחודש הקרוב ולישראל הוא צפוי להגיע בתחילת 2018.

*הודעה לעיתונות