כל יצרניות הסלולר מתגאות ביכולות של מערך המצלמות שבטלפונים שלהן, בוודאי במכשירי צמרת, וכל אחת טוענת ששלה יותר טובה מהמתחרות. באירוע ההשקה של סדרת P30 של וואווי (Huawei) בחודש שעבר, הציגה החברה – כמעט כהרגלה – השוואה של איכות הצילום של מערך הצילום שבמשפחה החדשה מול אלו של +Galalxy S10 ו-iPhone XS. מאחר וכל חברה טוענת מה שהיא טוענת, החלטנו לקחת את שלושת המכשירים המובילים הללו ולשאול: מראה מראה שברשת, למי יש את מערך הצילום הטוב בעיר?

כדי לבחון את יכולות המצלמות החלטנו לצלם בדרך הכי פשוטה והמוכרת לרוב המשתמשים. לא צילמנו במצב מקצועי, לא חקרנו את הפיקסל ולא הדפסנו על נייר. פשוט, איפסנו את הגדרות המצלמה להגדרות ברירת המחדל, כיוונו את כולם לצילום במצב אוטומטי וצילמנו במצבים שונים שבהם נוהגים לצלם, וזאת מתוך נקודת ההנחה שרוב המשתמשים לא מתעסקים יותר מידי עם הגדרות המצלמה – אלא פותחים את האפליקציה, מצלמים, ומייד משתפים.

iPhone XS מול +Galaxy S10 מול P30 Pro

את התמונות צילמנו במספר מצבים – באור יום, חדר חשוך, תקריב ועוד. כל התמונות כאמור צולמו במצב אוטומטי, פרט למצב דיוקן, ללא חצובה ובהפרש של מספר שניות אחת מהשנייה.

לפני כשבוע הצגנו בפניכם חלק מהתמונות כדי שתוכלו להצביע, כעת אנו מספקים כאן את הניתוח שלנו לכל תמונה, אבל גם הפעם אתם מוזמנים לומר את דעתך ולהצביע. מי שרוצה יכול לבחון את התמונות באיכות מלאה כאן.

צילום בתוך מבנה

צילום בתוך מבנה מהווה בדרך כלל אתגר לא קטן למצלמות הטלפונים, במיוחד בתרחישי תאורה משולבת, שבחלקה מלאכותית ובחלקה טבעית, מה שמקשה על המצלמה לקלוט את הפרטים בתוך המבנה ומחוץ לו באותה איכות. בתמונה כמו שצילמנו מטה, חשוב לבחון לא רק את הפרט המרכזי בתמונה, אלא גם פרטים שונים כמו הנוף מחוץ לחלון, התאורה בתוך המבנה וגם הצבעים.

גזר הדין: המצלמה של P30 Pro הצליחה ללכוד את כל הפרטים בתוך המבנה ומחוצה לו בצורה הטובה ביותר. עם זאת, היא חשוכה יותר והגוונים פחות טובים משתי המצלמות האחרות. לכן, אנו חלוקים בדעתנו עם התוצאה של iPhone XS.

צילום חוץ: עננים ואובייקט בצבעי צהוב וירוק

בצילומי חוץ, בהם התאורה טבעית וחזקה, שלושת הטלפונים הפיקו תמונות חדות עם צבעים דומים למציאות. במקרה הזה צוות האתר היה חלוק בדעותיו בין ה-iPhone XS שהפיק צבעים הקרובים ביותר למציאות ול-Galaxy S10 שהפיק צבעים חמים יותר.

קרא עוד:  אופו הציגה אב טיפוס לטלפון עם מצלמת סלפי מתחת למסך

בצילום אוכל בתאורת יום טבעית. בכל השלושה התקבלו תמונות טובות, אם כי ה-P30 Pro מטשטש יותר את הרקע. במקרה של Galaxy S10 הצבעים יצאו הכי פחות טבעיים וקצת נוטים לאדום.

גזר הדין: iPhone XS נתן את התוצאה הטובה ביותר.

צילום בתנאי תאורה חלשים

למצלמות בכלל ובטלפונים בפרט קשה להתמודד עם צילום בתאורה חלשה. במצבים כאלה לא נכנס מספיק אור לא לחיישן, וזה שגורם לתמונה להיראות מטושטשת ומגורענת. בבדיקה זו ביצענו מספר צילומים המדמים צילום נוף, צילום בחדר כמעט חשוך וצילום מקרוב של אובייקטים בלילה. התחרות כאן היא ביכולת של החיישן ללכוד כמה שיותר אור, ומצאנו כי יש מכשיר שמתבלט מבין השלושה.

בצילום הנוף שנראה מהמרפסת, P30 Pro וגם +Galaxy S10 הפיקו תמונות טובות עם יתרון קל ל-P30, שהמצלמה שלו הפיקה תמונה חדה וברורה יותר. ניתן לראות כי התמונה של P30 גם בהירה יותר אולם הצבעים הטבעיים יותר שייכים ל-S10.

גזר הדין: P30 Pro לוקח, אבל בקטנה.

גם בתרחיש השני צילמנו תמונה במרפסת, באזור חשוך יחסית, של מספר אובייקטים קטנים וצבעונים, זאת במטרה לבחון את התמודדות מערך הצילום עם פרטים קטנים גם בתנאי תאורה חלשים. ניתן לראות שבמקרה זה התמונה שצולמה ב-P30 Pro היא התמונה עם הבהירות הגבוהה ביותר לצד הפרדה טובה של פרטי האובייקט המצולם, אך הצבעים היו רוויים מדי עם נטייה קלה לכחול ולא באמת שיקפו את מה שקורה במציאות.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

גזר הדין: P30 Pro מנצח ובגדול.

בתרחיש השלישי של מבחן הצילום בלילה בחנו צילום בחדר חשוך כמעט לגמרי, פרט לפנס לד (LED) קטן המאיר לכיוון האובייקט. את התוצאות רואים בבירור וגם אתם הגולשים הסכמתם איתנו. בעוד ש-iPhone XS ו-+Galaxy S10 הציגו תמונה כהה כמעט ללא פרטים, התמונה שהופקה ב-P30 Pro נראית אחרת לגמרי, הן מבחינת פרטים וצבעים והן מבחינת החדות.

גזר דין: P30 Pro לוקח בהליכה.

צילום סלפי

רבים משתמשים במצלמת הסלפי הקדמית לצילום דיוקן וכיום רוב היצרניות הטמיעו את אפקט הטשטוש (בוקה) בו האובייקט המצולם נראה חד והרקע הופך למטושטש. בעוד שזה נשמע יפה על הנייר, בפועל למצלמות קשה לעשות את ההפרדה באמת וקצוות האובייקט, השיער לדוגמה, נראים לא אחידים ולא טבעיים.

גזר הדין: 30 Pro הצליח לבצע את ההפרדה הטובה בין השיער לרקע וסיפק את התמונה הטובה ביותר. אחריו הגיע iPhone XS. לעומת זאת +S10 התמודד הכי פחות טוב עם התרחיש הזה, וכשניסינו לשנות את הגדרות האפקט, ההפרדה השתפרה רק במקצת אך גם האפקט של טשטוש הרקע היה קטן יותר.

צילום בתקריב

רוב המשתמשים בטלפון כמעט ולא משתמשים בתקריב (זום) בעת שהם מצלמים, ולו רק בשל העובדה כי האיכות יורדת פלאים. אבל זו גם אחת התכונות של P30 Pro המצויד במצלמה עם תקריב אופטי x5 או x10 בתקריב משולב. לעומת זאת המערכים במצלמות +Galaxy S10 ו-iPhone XS הם עם תקריב אופטי x2. במבחן צילום זה צילמנו בשלוש המצלמות בתקריב המקסימלי – x10 מאחר וב-+S10 ו-iPhone XS הזום המקסימלי הוא x10 (דיגיטלי) וב-P30 Pro הוא זום משולב.

גזר הדין: ניתן לראות בברור כי התמונה המופקת עם P30 Pro היא בעלת כושר ההפרדה הטוב ביותר בפער ניכר. נתנו רק דוגמה אחת אבל לדעתנו זה מספיק כדי להראות שבכל מה שקשור לזום אופטי או משולב P30 Pro מנצח ובגדול.