צוות OnePlus שיחרר בסוף השבוע את מערכת ה-Oxygen OS, הגרסה הראשונה המיועדת למכשירי ה-One מתצורתה לאחר בעיות הפצה של מערכת ה-Cyanogen במספר מדינות.

Oxygen OS דומה למדי לגרסת הסטוק של אנדרואיד ומבוססת, כמו CM, על פרויקט הקוד הפתוח AOSP. אולם, צוות הפיתוח שאנשיו נחשפו בעבר, הבטיח עוד הפתעות ואכן ישנן. תחילה אלו המחוות, אשר מאפשרות להגיע בזריזות לדברים החשובים לנו על ידי ציור המחווה על המסך, גם כאשר המסך כבוי. כך לדוגמה נוכל להפעיל את המצלמה או הפנס על ידי מחווה שנבחר.

אפשרות נוספת היא התאמת תפריט מהיר להגדרות השונות, שאותם נוכל לבחור מהרשימה כדי להגיע במהירות לאפשרויות הרצויה דרך מסך ההתראות. מי שמכיר את רום ה-Paranoid Android, ירגיש כנראה בבית כי זה נראה בדיוק אותו הדבר, אך אל תופתעו שכן צוות הפיתוח משתף פעולה עם מפתחי הרום.

OxygenOS מגיעה גם עם מנהל קבצים משלה שגם לו מספר אפשרויות משודרגות המתאימות למשתמש המתקדם, שינוי כפתורי המגע לפי הצורך וכן התאמה של מסך הבית והרקע שלו.

בעלי ה-OnePlus One יכולים להוריד את הגרסה החדשה, אשר מבוססת על האנדרואיד Lillipop, אולם יש לשים לב כי לעת עתה היא אינה תומכת בעברית בממשק המשתמש (לפי התשובות הלא ידידותיות שקיבל מי ששאל בפורום). מי שברשותו כבר גרסת Cyanogen, יש לאתחל ולמחוק את תוכן המכשיר לפני כן. את כל ההוראות תמצאו כאן.

OnePlus One

מכשיר ה-OnePlus One הוכרז באפריל 2014, בעל מסך 5.5 אינץ' ברזולוציה Full HD, מבוסס על מעבד Quad-core 2.5 GHz Snapdragon 801 וזיכרון RAM של 3GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד עם גרסה ייעודית של CyanogenMod, מצויד במצלמה 13 מגה פיקסל וסוללת 3100mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.