אופו (Oppo) עומדת להכריז באירוע שאותו תערוך מחר (ה-16 בינואר) על טכנולוגיה לייצור מצלמות עבור טלפונים חכמים, המצוידות בזום אופטי המסוגל להגדיל עצמים עד פי עשרה מבלי לאבד מאיכות התמונה. כותרת ההזמנה שאותה שלחה החברה לעיתונאים היא ״מראה גדול פי עשרה, נתראה בקרוב״, רמז עבה במיוחד להכרזה המסקרנת שתעשה למול הקהל הסיני.

זו איננה הפעם הראשונה שבה אופו מכריזה על יכולות יוצאות דופן בתחום. עוד ב-2017, הכריזה היצרנית על טכנולוגיה לייצור מצלמות בעלות זום אופטי X5, ללא צורך בהתקנת עדשות גדולות או עצמים אחרים המסרבלים את השימוש במכשיר. אולם למרות שהטכנולוגיה כאמור נחשפה ואף הודגמה בהצלחה, היא לא שולבה עד כה באף מכשיר מתוצרת אופו.

בכדי להגיע לזום אופטי X5, יצרה אופו מערך צילום המבוסס על מעין פריסקופ, כך שהאור עובר דרך עדשות רבות ויוצר אפקט זום מרשים בתוך מערך צילום זהיר שגובהו רק 5.7 מילימטרים. סביר להניח כי ההכרזה השבוע נוגעת לגרסה משודרגת עבור אותה מצלמה, שפותחה אגב בשיתוף חברה ישראלית בשם קורפוטוניקס (Corephotonics). כעת נותר לקוות כי הפעם לא תשאר הטכנולוגיה בגדר הכרזה תיאורטית, ואופו תמהר להכריז גם על מכשירים המצוידים במצלמה החדשה ומיועדים לקהל הרחב.